موسوی عزیز، وقتش رسیده عذرخواهی کنی!

امام-رهبری-موسوی-انقلابانتخابات خرداد ۸۸ فتنه ها به پا شد. فضای کشور را تشنجی بی سابقه فرا گرفت و خشمی عقیدتی آکنده از نفرت و بدبینی میان دو جناح شکل گرفت. ریشه آن هر چه بود، بهتر است اجازه دهیم تاریخ در این باره قضاوت کند. مهم این است که اکنون کشور در موقعیتی بسیار خطیر قرارگرفته است.
در ضیافت افطار ریاست جمهوری با فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا، غلامحسین کرباسچی یکی از سخنرانان بود که خواستار همدلی جناح های سیاسی کشور شده و گفته: این سید مظلوم (میرحسین موسوی) کلان نظام را قبول دارد و نیت بدی نداشت.
همه می دانیم، حتی بزرگان جناح راست نیز می دانند، امکان ندارد نخست وزیر محبوب امام (ره) و کسی که جان و مالش همه فدای نظام و انقلاب بود و هست، حاضر باشد راوی منافع آمریکا و اسرائیل شود. اما، دریا مواج شد و عده ای اخلال کردند و برخی ماهی های درشتی گرفتند. در این بین، برای حفظ پایه های انقلاب نیاز به قربانی بود و تو شدی اسماعیل. خوش به سعادتت. شاید اگر نبودی، وشاید اگر فتنه ۸۸ نبود، هیچگاه امروز کشور از قهقرایی مهیب نجات نیافته بود.
پس از آن بود که ماهیت هولناک جریان انحرافی به تدریج رونمایی شد و کشور از خطرناک ترین پیچ تاریخی خود عبور کرد. اکنون، کشور فراتر از تو به بخشی از بدنه نظام احتیاج دارد که چون تو فدایی انقلاب هستند. راد مردان و راد زنانی که عاشق اند، درس آموخته بیش از سی سال انقلاب اند و تو جلودارشان هستی و می توانی پرچمدار بخشی از سپاه توحید باشی که با توست که آنان دل قوی دارند.
در سال همدلی، در سالی که نظام به وحدت درونی برای چرخش عظیم جامعه به سمت خیر اولی نیاز دارد، هر فرد، هر تخصص، هر دل ارزشی تاثیرگذار و نقش آفرین دارد. امسال باید تصمیممان را بگیریم که آیا می خواهیم پشتوانه ای استوار برای مستضعفان جهان باشیم یا خیر و اکنون زمان گذشت های بزرگ و قربانی های اصیل است.
اکنون ما به تو نیاز داریم و گاه لازم است، گاه شرایط ایجاب می کند تا انسان برای خیری بزرگ فروشکسته شود. زمان شکستن فرا رسیده است. زمانی که تو، و تمام آن دیگران منیت را کنارگذاشته و برادر شوید، آن گونه که بودید.
پس، در زمانی که همچنان رهبر انقلاب راه بازگشت و تعالی را باز گذاشته، زمانش فرا رسیده به دو دلیل از جامعه، از ملت ایران و از حریم ولایت عذرخواهی کنی. عذرخواهی کنی به این دلیل که آن گونه که باید اتفاقات پس از انتخابات را مدیریت نکردی و بگذریم از تحریکات و خللی که جریان انحرافی به پا کرد، می توانستی بسیار بهتر عمل کنی و عذر خواهی کنی به این دلیل که هرچند غیرمستقیم در برابر فرمان رهبری عدول کردی و این می شد نباشد!
زمان بازگشت فرا رسیده، زمانی که همه بپذیریم انسان اشتباه کار است و مردان بزرگ به سهم خود گاه اشتباهات بزرگی مرتکب می شوند. زمان بازگشت به ریشه انقلاب و فرمان اخوت فرا رسیده. بیا تا کشتی انقلاب را این بار با هوشیاری و درایتی مضاعف دست در دست هم از گردونه مبارزه با دنیای استکبار عبور دهیم.

 

بیشتر بخوانید:

نامه سرگشاده علی مطهری به رئیس قوه قضائیه