قرآن به روایت تحلیل محتوایی

صبر در محنت

صبر در قرآن

قرآن کتاب حکمت است. تحلیل محتوایی تلاش دارد از یک چشم‌انداز جدید، زیبایی‌های حیرت‌انگیز منحصر‌به فردترین اثر مکتوب خالق را به تصویر بکشد.

از منظر تحلیل محتوایی، مفاهیم درون آیات، بیانگر خالص ترین سیستم اندیشه هستند- سیستمی که دسترسی به آن،‌ ما را قادر می‌سازد در صراط مستقیم (مسیر صحیح شناخت) قرار گیریم.

لینک دانلود :

  صبر در قرآن (۵٫۵ MiB, 35 hits)

۲ نظر

 1. با سلام ، ضمن عرض تشکر بابت قرار دادن مطالب بسیار مفید و با ارزشی که در وبسایت پندار نو قرار میدهید، میخواستم خواهش کنم درصورت امکان این پاتوق دنج ما را به مباحث سیاسی آلوده نکنید ، بعد از مدتها در فضای مجازی محیط سالم و مفیدی یافته ایم که میتوانیم به معنای واقعی می آموزیم به روح جسم خود بها دهیم ، آنطور که باید و شاید اما زمانی که تصویری یا مطلبی سیاسی به چشم میخورد ناخودآگاه با نیرویی دافعه مواجه میشویم که باز هم مباحث تکراری سیاست، موضع گیری های شخصی، القای سلایق و . . .
  این وبسایت، این مطالب، این قلم حیف است ، آلوده اش نکنید . . .
  و دیگر اینکه، تصاویر گنجانده شده با مطالب در تضاد است ، با فرهنگ مطالب ، با فرهنگ مخاطبان این مطالب ، در صورت امکان تصاویر جامعه ی خودمان را استفاده بفرمائید🌷

  • از توجه تان سپاسگزارم. در رابطه با نقدی که مطرح کردید، لازم است توضیح مختصری بدهم:
   الف. گفته بودید از درج مطالب سیاسی اجتناب کنم. البته حق با شماست، وبسایتی که در حوزه فرهنگ و شناخت فعالیت می کند، صحیح به نظر نمی رسد به طرح مسائل سیاسی بپردازد. به این تناقض ظاهری از یک منظر می توانم پاسخ بدهم: بنده خرسندم که در طی زندگی ام به هیچ کدام از رنگ ها وابسته نبوده ام. نه طرفدار سینه چاک خاتمی و موسوی و روحانی بوده ام و نه طلبه جناح راست. البته برخی جریان ها را در مسیر منافع کشورم و پش از آن دینم می دانم. از این توضیح مختصر که بگذریم، عمری را صرف فهم زبان های ارتباطی خدا کرده ام. خدایی که اینجا و هم اکنون حضور دارد و تا بگویی سلام، علیک را خواهی شنید. مگر آن که گوشت را سخت گرفته باشی. تحلیل های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و یا هر چیزی که گاه و بیگاه در اینجا منتشر می شود، فقط و فقط بر آمده از تحلیل رویاها و کشف و شهودی است که به دست می آورم و اگر در آن ها نقصی مشاهده می شود، دلیل آن کاستی من در فهم مضامین بی نهایت سمبلیک و سخت یاب دریافت هایم است. هرچند به مرور بهتر شده و اگر می گویم چرخه احیاء فرهنگ ایرانی آغاز شده، شما دوستان ارجمند چند سال دیگر متوجه می شوید چه می گویم. بنابراین، سیاسی نویسی های گاه و بیگاه بنده مبتنی بر تجارب شهودی است و لازم می بینم گاه آن ها را مستندسازی کنم.
   ب. در رابطه با عکس. دوست عزیز، بنده مدتها در حوزه روابط عمومی فعال بوده و یکی از وظایفم عکاسی و عکس گرفتن بوده است. متاسفانه ما هیچ منبع ارزشمندی برای عکس های وطنی نداریم. اگر داشتیم قطعا استفاده می کردم. نکته دیگر آن که اساس اسلام به باور بنده جهان وطنی زیستن و جهان وطنی اندیشیدن است. قدرت فرهنگ ما چه از بعد ملی و چه دینی در ترکیب با جهان است. پس دیگران را بیگانه نبینیم. وقتش دارد می رسد که قبیله آدم زیر یک پرچم جمع شوند. به امید چنان روزی. حق یارتان.