ساز غریب نمایندگان شیراز در بحرانی ترین مقطع مذاکرات اتمی

استعفا-نمایندگان-شیرازباز مجلسیان با رفتار غیرقابل پیشبینی شان موجبات تعجب همگان را فراهم آوردند. راستی سنت ساز ناساز زدن برخی نمایندگان مجلس با دولت اعتدال چه معنایی دارد؟ آبشخور آن کجاست و سر به چه راهی می سپارد؟

درست هم زمان با حیاتی ترین لحظات مذاکرات هسته ای و به اجماع نظاران یکی از سرنوشت سازترین مقاطع حیات جمهوری اسلامی ایران، ۱۶ نماینده مجلس با استعفای جمعی غوغا به پا کرده اند.

به گزارش تسنیم، مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش با اعتراض نسبت به انتصابات استاندار این استان، صحن علنی مجلس را ترک کردند.

این نمایندگان پس از تجمع در جایگاه هیئت رئیسه و رایزنی با حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که ریاست صحن علنی مجلس را به‌عهده داشت، پس از پایین آمدن از جایگاه هیئت رئیسه به صورت دسته‌جمعی، صحن بهارستان را ترک کردند.

گفته می‌شود نمایندگان مجمع استان فارس به دلیل انتصابات استاندار جدید این استان استعفای دسته‌جمعی داده‌اند.

در چنین مقطعی، این گونه هیجانی عمل کردن، بی گمان برازنده جایگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیست. جعفر قادری، نماینده مردم شیراز می گوید: انتخاب‌های نادرست وزارت کشور برای استانداری فارس و کم‌توجهی به گزینه‌های معرفی‌شده از جانب ما دلیل این استعفا است.

وی اضافه می کند: دولت باید به نظر نماینده ولی‌فقیه، مجمع نمایندگان و مردم استان فارس در خصوص انتخاب استاندار توجه داشته باشد… گزینه‌هایی که از جانب ما معرفی‌شده همه از همفکران دولت هستند اما افرادی که از جانب دولت معرفی می‌شوند هیچ‌کدام شناختی از فارس ندارند.

در اینجا باید از جناب آقای قادری پرسید، آیا رویکردی این چنین به معنای زیر سوال بردن استقلال قوه مجریه نیست؟ اما، فارغ از چنین مسائلی، آنچه مسلم است، اگر مجلسیان کمی وقت ناشناس هستند، این دولتمردان اعتدال است که نباید اجازه دهند این قبیل مسائل تمرکزشان را از موضوع حیاتی مذاکرات با شش قدرت بزرگ جهان به هم زده و به جای دیگری جلب کند. اکنون، تمام انرژی ریاست جمهوری باید معطوف به هدایت صحیح تیم ارشد مذاکره کننده اتمی کشورمان باشد.

باشد که با توافقی تاریخی ذائقه ملت شریف ایران شیرین و پرچم پرافتخار کشورمان در میدانی بزرگ به اهتزاز درآید و حرکتی جدید به سمت اهداف متعالی انقلاب شکل گیرد.

 

بیشتر بخوانید: