هشدار: مراقب ارسال پیامک های جایزه دار باشید

پلیس-فتارئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: شهروندان مراقب ارسال پیامک های جایزه‌دار توسط کلاهبرداران و افراد سودجو با شگردهای برنده شدن با عناوین مختلف در مسابقات پیامکی خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد قاسملو با اعلام این خبر گفت: برابر رصد فضای مجازی و گزارش مردمی مبنی بر دریافت پیامک با موضوع ((شما برنده ۷۰ میلیون ریال شدید)) و به سایت زیر مراجعه کنید www.ebank9.com موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار کارشناسان فنی این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های فنی مشخص گردید که سایت موجود ، صفحه فیشینگ بوده و فرد یا افرادی با هدف اخاذی و کلاهبرداری و جمع آوری اطلاعات بانکی مهم ، اقدام به ایجاد این صفحه نموده و با سوء استفاده از عنوان بانکی در صدد اغفال شهراندان را دارند و این پلیس ضمن پیگیری مجددانه و شناسایی و دستگیری افراد متخلف ایجاد کننده این سایت می باشد.
وی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می شود از مراجعه و استفاده از این صفحه اینترنتی خودداری نموده و در صورت ارائه اطلاعات بانکی هر چه سریع تر نسبت به محدود سازی حساب و یا تعویض مشخصات بانکی خود اعم از رمز اول و دوم و… اقدام نمایید در ضمن هنگام برنده شدن جوایز به صورت قانونی هیچ وقت از طریق پیامک اطلاع رسانی نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code