افزایش ۳۵ سانتی متری آب دریاچه ارومیه نسبت به ۶ ماه گذشته

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه وضعیت دریاچه ارومیه مناسب نیست گفت: بیش از ۸۵ درصد مساحت دریاچه تبدیل به شوره زار شده است.
عباس‌نژاد در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه محیط زیست در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: آرتیمیا که جز عناصر اصلی تنوع زیستی دریاچه بود از بین رفته و تنها تعداد اندکی از آنها در  رودخانه‌ها زیست می‌کنند.وی با اشاره به اینکه تالاب‌ها و دریاچه در وضعیت مناسبی نیستند افزود: اما خوشبختانه دولت تدبیر و امید تلاش ویژه‌ای در این خصوص دارند. همچنین با تاکید و دستور اکید رئیس‌جمهور ستاد ویژه‌ای تشکیل شد که دکتر کلانتری مسئول این ستاد هستند.مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی در ادامه گفت: همچنین پروژه‌های ۱۹ گانه مصوب شده و کارهای اجرایی هم پیگیری می‌شود. امیدواریم با توجه به پیگیری‌هایی که از طرف سازمان انجام می‌شود شاهد این باشیم که در آینده‌ای نزدیک پروژه‌ها به بهره برداری برسد و دریاچه آبگیری شود.

عباس‌نژاد با اشاره به روند پیگیری پروژه‌های احیای دریاچه اذعان داشت: تا دو ماه دیگر باید گزارش ویژه‌ای از نحوه اجرای پروژه‌ها خدمت رئیس‌جمهور ارائه شود.

وی در پایان با اشاره به وضعیت آب دریاچه خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته دریاچه با کاهش ۴۱ سانتی متری مواجه بوده اما خوشبختانه نسبت به تابستان ۳۵ سانتی متر افزایش داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code