احترام به امنیت، بدون سیاست

امنیت-ایران
نهادهای امنیتی ایران

مهم نیست چه گرایشی داشته باشیم،‌ مهم نیست اصلا به نظام و انقلاب اعتقاد یا باوری داشته باشیم یا نه، مهم این است که نهادهای اطلاعاتی کشور دارند از این سرزمین دربرابر آفات مهلک مراقبت می‌کنند.

امروز در خبر ایرنا آمده بود، نیروهای اطلاعاتی سپاه کرمان و سیستان وبلوچستان در عملیات مشترک موفق به کشف محموله مواد منفجره و تجهیزات انفجاری شدند.

سرهنگ پاسدار امان الله بادسار، مسئول روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان، گفت: این نوع مواد منفجره و تجهیزات کشف شده در عملیات های خرابکارانه بر روی گشتی های نظامی و انتظامی و یا در تجمعات مردمی توسط گروه های معاند استفاده می شود.

نهادهای اطلاعاتی این روزها هرچند محدود،‌ این دست اخبار را رسانه‌ای می‌کنند، شاید تا ما کمی حواسمان جمع شود که کجا داریم زندگی می‌کنیم و مراقب باشیم با ستیزه‌های سیاسی که این روزها آکنده از عصبیت و نفی حریف شده، امنیت خود و سرزمینمان را به مخاطره نیاندازیم.

در تحلیل این خبر، استخاره سوره نساء آیه ۱۷۱ را نشان داد: ای اهل کتاب در دینتان از حد نگذرید و جز حق بر خداوند نگویید… (سوره نساء، آیه ۱۷۱)

واقعیت برهنه و آشکار است. ما فرزندان حکیم بزرگ ابوالقاسم فردوسی هستیم. او بود که ما را به خود یادآور شد،‌ هنگامی که مردانگی را فریاد می‌کشید و قهرمانان داستان‌های شاهنامه‌ جاودانش، هیچگاه مخالف را تحقیر نمی‌کردند. بزرگی روح ایرانیمان را پاس بداریم و برای آنچه نهادهای اطلاعاتی مملکت انجام می‌دهند،‌ قدر و ارزش قائل باشیم. آنها دارند از جان مایه می‌گذارند تا مزرعه ایران از ملخ‌های تباه‌گر ایمن بماند.