معاون وزیر نیرو: آب شرب نیازی به دستگاه تصفیه ندارد

دستگاه-تصفیه-آبمعاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه آب شربی که تحویل مشترکان می شود از طریق ۸۰۰ آزمایشگاه مجهز کنترل می شود، گفت: آب شرب نیازی به استفاده از دستگاه های تصفیه ندارد.

رحیم میدانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره ادعای برخی از فروشندگان دستگاه های تصفیه آب مبنی بر بی کیفیت بودن آب شرب استان تهران، افزود: چنین ادعایی درست نیست و تحویل آب شرب با کیفیت همواره جزء خط قرمز وزارت نیرو بوده است.
وی ادامه داد: از طرف دیگر نصب این تجهیزات و دستگاه های تصفیه آب خانگی نیازمند دانشی است که اگر به درستی از آن استفاده نشود، می تواند در آب شرب آلودگی ایجاد کند و سلامت افراد را نیز به خط بیاندازد.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، اظهار داشت: تا زمانی که از سوی متولیان امر در زمینه کیفیت آب اطلاع رسانی نشده، نیازی به استفاده از این دستگاهها نیست و مردم مطمئن باشند آبی که در اختیار آنها قرار می گیرد از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
میدانی گفت: از طرف دیگر به غیر از شرکت آب و فاضلاب دو نهاد دیگر نیز کیفیت آب را مورد اندازه گیری قرار می دهند و همین موضوع نشانگر حساسیت بالا نسبت به مسئله آب می باشد.
وی در خصوص ادعای فروشندگان این دستگاهها و معرفی خود به عنوان نمایندگان سازمان آب و فاضلاب یا وزارت نیرو نیز تصریح کرد: این افراد هیچ ارتباطی با این وزارتخانه و سازمان های مرتبط با آن ندارند.
گفتنی است، در سالهای اخیر عده ای افراد سودجو، شایعاتی مبنی بر ناسالم بودن آب شرب مصرفی تهران را ترویج داده اند تا با فروش دستگاههای تصفیه آب به اهداف اقتصادی مورد نظر خود دست یابند.