تیم ملی دو و میدانی کارگران ایران در ایتالیا شگفتی آفرید

تیم-ملی-دو و میدانی-کارگریتیم ملی دو و میدانی کارگران جمهوری اسلامی ایران در بازی های جهانی ورزش های کارگری در ایتالیا با کسب نخستین مدال ها برای کاروان کشورمان در این دوره از مسابقات افتخارآفرینی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تیم دو و میدانی کارگران ایران در چهارمین دوره از بازی های جهانی ورزش های کارگری در شهر لینیانو سابیادورو در شمال شرق ایتالیا، پنج مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز را ازآن خود کرد.
شش ورزشکار مرد و سه ورزشکار زن تیم دو و میدانی کارگران ایران، پس از رقابتی سخت با حریفان خود از ۱۸ کشور جهان موفق به کسب نخستین مدال های این دوره از بازی های کارگری برای کاروان کشورمان شدند.
نخستین مدال طلای کاروان ایرانی در بخش مردان توسط احمد رضا خنفری در دوی ۴۰۰ متر با مانع در میان ۱۳ دونده و نخستین مدال طلای زنان توسط سمیرا آسمانی در میان ۱۱ دونده بدست آمد.
در پرتاب وزنه نیز مدال طلای این دوره از مسابقات توسط «داریوش ولی نیا جو» با پرتاب ۵۳ متر در میان ۱۳ شرکت کننده و در مسابقه دوی ۱۵۰۰ متر زنان، سهیلا نادری با زمان ۴ر۴۷ موفق به کسب مدال طلا شد. رضا آریانیک در بخش مردان با زمان ۳ر۵۴ر۴ سوم و رحیم دیبایی با شش ثانیه اختلاف چهارم شدند. سجاد زارعی در دوی ۴۰۰ متر آزاد مردان مدال طلا گرفت و سمیرا آسمانی نیز در بخش زنان با ۵۹ ثانیه سوم شد. ژاله کاردان نیز در رشته پرتاب نیزه زنان مدال نقره این دوره از مسابقات را ازآن خود کرد.
عباس قشمی از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: روح اله محمدی در دوی سه هزار متر با مانع درحالی که در میان هفت دونده پیشتاز بود، در لحظات پایانی ، در راستای شعار این دور از مسابقات مبنی بر صلح و دوستی برای جامعه کارگری جهان، دست رقیب مکزیکی خود را گرفت تا با همدیگر به خط پایان برسند، اما متاسفانه رقیب وی او را پشت سر گذاشت و در نتیجه محمدی مدال نقره گرفت.
تیم ملی دو و میدانی کارگران ایران روز پنجشنبه نیز به مصاف حریفان خود خواهد رفت.
ایران با کاروانی متشکل از ۴۷ ورزشکار مرد و ۱۶ ورزشکار زن در هشت رشته فوتبال ، والیبال ساحلی، جودو ، کشتی فرنگی و کشتی ساحلی، والیبال سالنی بانوان، دو و میدانی بانوان و آقایان ورزشی برای نخستین بار در این مسابقات حضور یافته است.
در این دوره از بازی های کارگری که از ۱۸ خرداد آغاز و تا ۲۴ خرداد ماه جاری ادامه دارد، ۳۰ کشور جهان در رشته های دو و میدانی، فوتبال، فوتبال ۵ نفره، والیبال، بسکتبال، تنیس، پینگ پنگ، شنا، کشتی، جودو، بوچه، والیبال ساحلی، تنیس ساحلی، کشتی ساحلی و شطرنج به مصاف یکدیگر می روند.
بازی های جهانی کارگری ، یک رویداد بین المللی است که هر دو سال یکبار برگزار می شود ونوعی تبادل فرهنگی میان کشورهای بشمار می رود. در این بازی ها ورزشکاران حرفه ای شرکت ندارند بلکه کارگران علاقه مند به ورزش از سراسر جهان درمحیطی صمیمی با یکدیگر مسابقه می دهند.