بی اعتمادی بخود بزرگترین دشمن خلاقیت

اعتمادبنفس-خلاقیتآزاده نجفی جامعه شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، گفت: خلاقیت ترکیبی از قدرت، ابتکار و انعطاف پذیری است که عوامل بسیاری از جمله وراثت و محیط در بروز آن نقش دارد. به طوریکه افرادی که در محیط غنی فرهنگی پرورش می‌یابند انسانهای خلاقی هستند.
وی ادامه داد: افراد خلاق دارای ویژگی‌هایی هستند که از آن جمله می‌توان به عدم اضطراب و دلواپسی، استقلال، قدرت ریسک و خطرپذیر بودن، غلبه بر ترس ناشی از شکست، داشتن درک عمیق نسبت به یک موضوع، تلاش کردن و توسعه توانایی‌ها اشاره نمود.
نجفی ادامه داد: برای داشتن فعالیتهای خلاقانه بهتر است دفترچه یادداشتی تهیه کرده و ایده‌های جدید را در آن ثبت کردند و به خود اعتماد داشته باشید چراکه بی‌اعتمادی به خود بزرگترین دشمن خلاقیت است.
وی خاطرنشان کرد: عوامل بسیاری می‌تواند مانع خلاقیت در افراد شود که از آن جمله می‌توان به ترس، ضعف در ارتباط  اجتماعی، عدم انعطاف پذیری و به کار بردن الفاظی نظیر تنها همین حرف درست است و این تنها راه می‌باشد اشاره نمود.

۵ نظر

 1. درود و سپاس

  .
  عالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بود عالی
  .
  خوابمو تفسیر نکردین .آیکون گریه هزارتا…
  .
  من هنوزم استرس اون خوابم باهامه…..

  همونی که مرده ستون فقرات دختر را میشکنه… تو رو خدا زودتر تفسیرش را بهم بگید… خواهش میکنم

  • سلام و ممنون از توجه ای که دارید. دوست خوبم، این دو روز که عملا فرصتی برای تفسیر خواب دوستان پیش نیامد. اما، تلاش می کنم تو زمان های خالی که دارم خواب های بیشتری رو تفسیر کنم تا نوبت خواب شما هم زودتر برسه. موفق و شادکام باشید.

   • درود و سپاس.

    .

    درک میکنم حجم موارد ارسالی قطعا خیلی بالاست.
    .
    خدا کنه تا موقعی که نوبتم میشه شهید نشم.. همش صحنه اش جلو چشمه.
    خیلی دیدگاهتان را برای تفاسیر خواب قبول دارم.
    .
    واقعا کارتون محشره. امیدوارم دوستان قدر دان نعمت حضورتون باشند.
    به شخصه متشکرم .
    سپاسگذارم.

    • سپاسگزارم برای ارزشی که می گذارید و درک خوبی که دارید. راستش رو بخواین معمولا شبها و اونم با حمایت همسر عزیزم است که فرصت تفسیر پبدا می کنم. اما درباره این شیوه باید بگم به شخصه امیدوارم این سبک تفسیر جایگاهش رو تو جامعه پیدا کنه، چون معتقدم بزرگترین مشکل ما آدم ها اینه که نمی دونیم تو هر شرایطی چکار باید بکنیم. بنابراین، وقتی خوشی سراغمون می یاد تکالیف اجتماعیمون رو گم می کنیم و وقتی دچار مشکل می شیم قافیه رو می بازیم. رویاها برای همین مواقع می یان تا تو تاریکی دریا ستاره ای راهنما باشن.
     همیشه شاد باشید

     • درود و سپاس
      بله درسته.کاملا باهاتون موافقم. و امیدوارم این روش رواج پیدا کنه.
      هرچند اهل سنت ( افراد سنت گرا ) همیشه مقاومت خود را دارند نسبت به این پدیده.
      .
      خدا شما و همسرتان را برای هم حفظ کند.
      .
      من اتفاقا از این تکنیک تحلیلی تعبیر رویابینی تان خیلی استفاده کردم و در حال تمرینم برای درک بهتر و کسب توانایی و استقلالم در این مورد و فکر میکنم در یک مورد نسبت به خواب خواهرم موفق بودم…
      این موفقیت را هم مدیون شما و این سایت عالی تان هستم.
      فقط هنوز اول راهم و بسیار ها مانده تا ازتان بیاموزم.

      سپاسگذارم