گم شدن خواهر

اشتراک-همدلیآرزو:

سلام.وقتتون بخیر.
میخواستم تعبیر تکرارشدن یک خواب به صورت های مختلف رو،بدونم.به طور مثال خواهرم چندین بار به فواصل زمانی چندماه خواب دیده که من درخواب ایشون گم میشم ودرنهایت پیدا نمیشم.سوال دیگه ای که داشتم این هستش که خوابی که دیگران درمورد ما میبینند تعبیرش هم در مورد خود ماست یا فرد بیننده خواب؟
وهمچنین خوابی که برای خودم چندین بار تکرار شده اینه که میبینم دارای فرزندی هستم درحالی که درواقعیت مجردم ودر خواب هم حس داشتن همسری رو ندارم وفقط میبینم که نوزادی دارم که نسبت بهش حس مالکیت دارم.با تشکر.

تفسیر:

خوابها مربوط به مسائلی هستند که با آن ها روبرو هستیم. بنابراین، تا مسئله حل نشود طبیعی است که بخشی از خواب هایمان به آن مسئله می پردازند. درست مثل این که انسان نمره قبولی در یک درس نمی گیرد و باید مجددا امتحان دهد. در وضعیتی که مسئله ای باقی مانده و فرد نتوانسته از سد آن عبور کند، نه تنها خواب ها به صورت مشابه دیده می شوند، بلکه خواب هایی که ظاهر متفاوتی دارند نیز به همان مسئله می پردازند. داستان هفت خوان از همین معناست، فرد تا در خوانی گیر کرده باید مسائل مربوط به آن خوان را رتق و فتق کند.
اما، خوابی که دیگران درباره شما می بینند دو بخش دارد: پیام اصلی خواب مربوط به خود رویابین است، اما حالتی که شما در خواب دیده می شوید، بازتابی از مسائل شماست و تبعا مربوط به شما می شود. در این باره به مثال خواهرتان بپردازیم. ایشان خواب های مکرری درباره گم شدن شما دیده اند. پیام خواب برای خواهرتان این است که باید سررشته امور را جستجو کنند. در این باره می توان به سوره بقره اشاره کرد. موسی به بنی اسرائیل می گوید گاوی را بیابید. آیا می توان آن گاو را بدون هیچ نشانه ای یافت؟ جستجوی گاو نیازمند دانستن مشخصات اوست. رنگ گاو، حالاتش، ویژگی هایش و… خواهرتان باید بیاموزد برای رسیدن به چیزی باید ببیند اصلا آن چیز چه هست و از چه مسیری باید به سمت آن حرکت کرد. حال شما بیایید بدون تامل و فکر شروع کنید به کار و کار و کار، آیا به نتیجه می رسید؟ ابتدا هدف گذاری کنند و بعد در مسیر منطقی به سمت هدف پیش بروند.
البته خواب برای شما نیز پیامی دارد: وظایفتان را گم نکنید. اگر وظیفه شما چیز خاصی است باید به آن عمل کنید اگر دانشجو هستید باید تمرکزتان روی درس خواندنتان و کسب تجربه باشد و… مشکل اینجاست که آدم گیج و سردرگم می شود و یادش می رود که چکاری را باید انجام دهد و از چه کاری باید اجتناب کند.
به خواب خودتان بپردازیم: زمانی که در برابر اشتباهات دیگران و رفتار دیگران سختگیر باشیم، به صورت طبیعی مسیر رشد فرآیند تیم را مسدود کرده ایم. تیم همان قدر که نیاز به انضباط دارد، برای مشارکت باید تساهل و تسامح نیز داشته باشیم. در حقیقت، زمانی که خودتان مرتکب اشتباه می شوید، که گریز ناپذیر است، از کنار آن گذشته و به اصلاح وضعیت می پردازید؛ حال چه می شود که وقتی همکارتان یا عضوی از خانواده یا دوستان مرتکب اشتباهی بشود، جانش را به لب می رسانید؟ آن کودک نهالی است که در اثر به اشتراک گذاری رشد و نمو می کند.هنگامی که آن را درون تنگ نظری ها و عصبیتهایمان اسیر می کنیم، بدیهی است که مسیر رشد وی را سد کرده ایم.

پاسخ آرزو:

ممنون ازتوجهتون وتعبیر عالی که داشتید.