پارچه سبز برای لباس عقد

پارچه-سبزکیمیا:

سلام،یکی از بستگان شب اول ذی الحجه خواب دیده بودند (اول ذی الحجه روز ازدواج حضرت علی و فاطمه و در ضمن تولد خودم هم هست ) که وارد خونه ما شدن و دیدند یک عالمه پارچه سبز اونجا گذاشته وقتی از مادرم در مورد اون پارچه ها سوال کردند مادرم گفتند که لباس عقد منه ! و اون خانم در جواب گفتند این که خیلی زیاده براش یه خوردشو بدین من ببرم برای فلانی ( اسم یه خانم سیدی را میارن ).

تفسیر:

در شب فرقان زاده شده اید. پس فرقان باشید. علی نماد جدایی حق از باطل و مظهر عمل به حق است. او را می توان عین فرقان دید. توجه داشته باشید در نظام الهی اصول مطلق ریاضی حاکم است. کوه یخی هزاران سال پیش شکل می گیرد تا در بزنگاه تاریخ برابر تایتانیک، این مایه غرور بشری، قد علم کند. پس، همخوانی ها را نادیده نگیرید. اگر این خواب را در روز تولدتان و ازدواج علی برای شما دیده اند، چنین تقارنی بیهوده نیست.
لباس عقد نماد پذیرش تعهد و آراسته شدن برای عمل به آن است. پارچه های سبز زیادی دارید، بیش از حد نیاز. رنگ سبز نیز نماد رویش است. چرا دیگران را برخوردار نکنیم؟ مگر رسم آدمیت جز این است که از آنچه داریم، و مازاد نیازمان است، به دیگران ببخشیم و آنان را نیز بهره مند سازیم؟ پیام خواب این است، در زندگی تان حق دیگران را نیز بینید و بدان پایبند باشید.
اما، آن زن برخوردار از این صفت شایسته است که چون حقی را می بیند بر زبان می آورد، ولو دیگران خوش نداشته باشند. پیام خواب برای او این است که چون علی میان آرامش خاطر و پافشاری بر حق، گزینه دوم را بر گزیند. مگر نه این که خانه محل آرامش است؟ زمانی که او به شما می گوید بخشی از دارایی تان را به دیگران ببخشید، در حقیقت خویشتن را در معرض عصبیت دیگران و در نتیجه اضطراب قرار داده است. اهل حق، نور وجودشان را فدای آسودگی خیال این جهانی نمی کنند. آن زن باید بیاموزد که خوب بودن هزینه دارد و جایی که حقی را می بیند چه خوب است نگاه ها را متوجه آن کند.