وااای مریم

atefehزن-عقل:

سلام و سپاس فراوان به خاطر تعبیر هاتون.
من یک سال پیش خواستگاری داشتم که بدون اینکه بفهمم چرا به هم خورد، و من بعد یک سال که نتونستم فراموشش کنم رفتم دنبالش که ازش علت و بپرسم و آروم بگیرم اما فهمیدم دیره و ۳-۴ ماهه دیگه اونجا کار نمی کنه! الان دارم خودمو مجبور به فراموش کردن می کنم…تا اینکه دیشب خوابشو دیدم:
توی یه ماشین بودیم، ماشین مثل مدلای اروپایی جای رانندش بر عکس ماشینای ما بود، من جلو نشسته بودم و یکی از دوستام(دوستی در حد سلام علیک) که این اقا رو نمی شناسه عقب نشسته بود.داشت مارو میرسوند دانشگاه. دوست من باند رادیو پخش ماشین را برداشت و گفت حتی باندها رو هم عوض کرده و باند رو یه تکون داد و باند باز شد و محتویاتش ریخت! من برگشتم گفتم: ااااای واااای مرییییم؟! و لی اون پسر چیزی نگفت و فقط از قیافش معلوم بود داره خودشو می خوره! ضبطو روشن کرد تا ببینه کار می کنه که کار کرد و صدای موزیک بلند شد. یه دفعه یادم اومد من با این اقا کار داشتم و به خودم گفتم باید از این فرصت استفاده کنم و باهاش حرف بزنم یه یهو احساس کردم چقدر سردمه و از خواب پریدم.
لطفا کمکم کنید.

ادامه:
عذر می خوام مهمترین جای خوابو یادم رفت بگم:
توی انگشت ازدواج اون پسر یه انگشتر بود که از دستش کوچیک بود و قبل از بند سوم انگشتش کیپ شده بود!
یعنی این خواب می خواد به من بگه اون پسر ازدواج کرده؟

تفسیر:

ظاهر را نگریستن و بر اساس ظاهر قضاوت کردن، در جامعه ما بدل به فرهنگ غالب شده است. وقتی آبریزش بینی دارید، وقتی سرتان درد می کند، می فهمید سرما خورده اید، پس چرا وقتی دیگران بر خلاف ظاهرشان تاثیر ناخوشایندی بر شما می گذارند، نمی خواهید بپذیرید که مشکلی وجود دارد؟
ماشینی که جای فرمانش در سمت راست است، اشاره به وجه عقلی رفتار دارد. دوست خوبم، احساس را کنار بگذارید و منطقی مسائل را ارزیابی کنید. آن مرد ناراحت می شود، ولی سکوت می کند. دلیل سکوت او نوعی پرده پوشی است؛ وگرنه بلافاصله ضبط را روشن نمی کرد تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند. البته سکوت او با فریاد شما و گفتن نام مریم همراه می شود. آیا میان سکوت او با سکوت حضرت مریم شباهتی وجود دارد؟ زمانی که حضرت مریم با عیسی میان جمعیت ظاهر شد، سکوت کرده و اشاره به مسیح می کند. شما در رویایتان نام مریم را فریاد می کشید، همان گونه که بلندگو کارش بلند کردن صداست. اما، صدای بلند شما از سر تظاهر نیست، همان طور که حضرت مریم سکوتش از سر تظاهر نبود. دوست خوبم، تفاوت میان فریاد اصیل از غوغای کاذب و سکوت اصیل از سکوت کاذب را درک کنید.
ببینید فرد بر مبنای چه دلیلی واکنش نشان داده یا سکوت پیشه می کند. گاه آدم ها کنار ما نشسته اند و ظاهرا بسیار هم به ما ابراز علاقه می کنند، اما در کنه رفتارشان چیزی است که وجودمان را یخ می زند. شما سردتان می شود، زیرا زیر لایه پوست آن مرد روحی منجمد خوابیده است.
پس بیاموزید، در مناسباتتان به کنه رفتار آدم ها توجه نشان دهید و نگذارید ظاهرشان شما را بفریبد.

۳ نظر

 1. ممنونم
  پس ان مرد وجه عقلانی و من وجه احساسی خواب هستم.
  یه جایی رو نفهمیدم :
  سکوت ان مرد اصیل و فریاد من کاذب است؟؟
  شما یک بار در مورد فریاد من به حضرت مریم اشاره کردین و یک بار در مورد سکوت ان مرد . متوجه منظورتون نشدم!
  چرا من نام مریم را فریاد می کنم؟؟
  و میشه بگین معنی اون انگشتر چی بود؟؟

  • به نظر می رسد کمی مبهم نوشته ام. سکوت مرد اصیل نیست. آن مرد وجه عقلی شما نیست. در حقیقت، خواب نمادها را برابر هم گذاشته:
   سکوت مرد در برابر سکوت حضرت مریم: اگر حضرت مریم سکوت کرد، دلیلی سلامت پشت سکوتش بود، اما در پشت سکوت مرد، تفکر خشک و مصلحت بینی محض نهفته است. در حقیقت این معنا را همان انگشتر منتقل می کند. مردی که آکنده از ذهنیات خشک منطقی است، به صورت طبیعی قادر به هضم نیازهای لطیف زنانه نخواهد بود. چنین مردی در برابر رفتار زن و مطالبات او ممکن است سکوت کند، اما سکوتش باعث فشار عصبی شدید درونی می شود. او زن را درک نمی کند و قادر به فهم ماهیت بسیار متفاوت زن نیست. منظورم را دریافتید؟ انگشتری کوچک در انگشت ازدواج، اشاره به تضاد درونی دارد که بین خواسته های مرد با واقعیات عاطفی زن وجود دارد. برای مثال، به زندگی فروغ فرخزاد نگاه کنید. همسر او چقدر می توانست فروغ را درک کند؟ او احساس مالکیت بر فروغ را به گونه ای با خود می کشید؛ اما در تراز فروغ نبود، زیرا اساسا نمی دانست زنی چون فروغ می تواند چه باشد و چه چیزهایی او را خوشبخت می کند. دنیای فروغ برای همسرش جهانی کودکانه و به غایت حقیر می نمود.