تعبیر خواب مسابقه حفظ قرآن

ارامش-حقیقتمریم:

سلام،منم زیاد خواب میبینم و خیلی دوست دارم تعبیرشو بدونم.
چند وقت پیش خواب دیدم از پله های دبیرستانی که توش درس خوندم رفتم بالا و داخل پاگرد یکی از بستگانمون که قبلا معلم قران بود رو دیدم که داشت مسابقه حفظ قران برگزار میکرد و امتحان میگرفت من ایه ای از قران رو خوندم که یادم نمیاد چی بود ولی حتی کاملا احساس کردم که دارم ایه رو زمزمه میکنم برای همین خانم مورد نظر بهم گفت که تو قبول نشدی من ناراحت شدم و گفتم که من درست خوندم فقط صدام خیلی یواش بود ازم خواست چیز دیگه ای بخونم و من سوره حمد و توحید رو براش خوندم و از خواب بلند شدم. این خواب رو بعد از نماز صبح دیدم. خیلی ممنون میشم اگه تعبیرشو بهم بگید.ممنون

تعبیر خواب:

دنیا فریبکار است و تمنای نفس انسان را به انتخاب راه های نادرست تشویق می کند. چرا باید برای بالارفتن از پله های اجتماعی راهی ناروا را در پیش بگیرید؟ آیا برای رسیدن به اهدافمان مجازیم از هر وسیله ای استفاده کنیم؟ آیا از طریق زد و بند و زرنگی می توان تولید شایستگی کرد و بر مسندی نشست که سزاوار آن نیستیم؟
تعبیر دبیرستان مانند هر محیط آموزشی نماد راه و روش صحیح انجام کارهاست. تعبیر پله نیز مراتب منطقی رشد را نشان می دهد. اگر می خواهید کاری به انجام برسانید، باید راه و روش صحیح آنجام آن را آموخته و گام به گام پیش بروید. در این بین، تعبیر خواب قرآن طریقت و شناخت راه صحیح است. قرآن معرفتی است که به ما مسیر مشروع را نشان می دهد. شاید راه های زیادی برای رسیدن به هدف باشد، قران نشان دهنده راه درست و شرعی است- راهی که خیر دنیا و آخرت در آن است. اگر قصد سبقت گرفتن از دیگران را دارید، اگر می خواهید موقعیتی را به دست آورید، ابتدا شایستگی لازم برای آن را کسب کنید؛ و اگر موفق نشدید؛ بپذیرید که دست یابی به آن حق شما نبوده است.
دوست خوبم، زمانی که سوال را با صدای آرام پاسخ می دهید، یعنی در امتحان غش روا داشته اید و زمانی که معلم به واسطه آشنایی حق انتخاب را به شما می دهد، خواندن حمد و توحید یعنی ساده ترین گزینه را انتخاب کردن و به گونه ای حق دیگران را غصب کردن. آیا جز این است؟
البته حمد و توحید معنای دقیقی دارند: اعلام برائت از طریقت ها نادرست و تاکید بر پیمودن صراط مستقیم. پس، خویش را از شائبه ها و تمناهای منحرف کننده پیراسته کنید و برای رسیدن به اهدافتان مراقب باشید از طریق حق خارج نشوید.