تعبیر خواب مادرم تلوتلو می خورد

اردک+جوجه هایشفهیمه:

سلام.خسته نباشید.اگه ممکنه خواب من رو هم تفسیر کنید.
من بیشتر خوابهایی که میبینم یا عینا و یا مشابهش تو زندگیم اتفاق میافته.دیشب خواب دیدم با مادر و پسرم جایی هستیم که نمیشناسم و گروهی مسلح به مردم حمله میکنن و تیراندازی میکنن.ما هم همراه با مردم فرار میکردیم .از تیر اندازی پناه بردیم به گوشه ای و نزدیک بود تیر به پسرم بخوره که نجاتش دادم و یه لحظه از مادرم غافل شدم که دیدم حالش خوب نیست و تلو تلو میخوره انگار فشارش افتاده بود اما تیری به هیچ کدوممون اصابت نکرد.(تو خواب برداشتم از اون گروه داعش بود .)بالاخره به خانه ای پناه بردیم اما اونجا هم نگران حمله بودیم.خواهش میکنم تفسیرش کنین.خیلی نگرانم.

تفسیر:

مادر می خواهد از فرزندان و خانواده اش مراقبت کند، می خواهد مراقب همه چیز باشد و نسبت به سلامت و وضع و حال دیگران احساس مسئولیت می کند؛ اما این احساس مسئولیت زمانی که از حد طبیعی و نرمال خود بیشتر شود، از سویی استرس های درون خود او را افزایش داده و از سوی دیگر روحیه مستقل و خوداتکایی اطرافیان را کاسته و آنان را دربرابر خطرات غیرمترقبه آسیب پذیر می کند.
به بیان ساده، شما افراد پیرامون خود را گرفتار روحیه وابستگی و عدم استقلال کرده و به دلیل فشار مضاعفی که به خودتان می آورید، گرفتار درد و اضطراب درونی شده اید. آیا این صحیح است؟ مگر شما می توانید همیشه و همه جا مراقب پسرتان، مادرتان و عزیزانتان باشید؟ آیا بهتر نیست به آن ها بیاموزید مسئولیت پذیر باشند و یاد بگیرند گلیم خودشان را از آب بکشند؟
گروه مسلح داعش نماد اتفاقات غیرمترقبه و نابهنگامی است که می تواند برای هر کسی پیش بیاید. مردم نشان دهنده افرادی هستند که هر کدام باید بتوانند مسئولیت حفظ جان (بخوانید منافع) خود را به عهده بگیرند؛ اما خانواده شما این گونه نیستند. پسرتان نزدیک است تیر بخورد و مادرتان زمانی که از او غفلت می کنید گرفتار افت فشار خون شده و تلو تلو می خورد؛ یعنی شما آنچنان آن ها را وابسته خودتان کرده اید که بدون شما لحظه ای نمی توانند روی پای خودشان بایستند. در صحنه آخر نیز درون خانه همچنان دلنگران هستید. طبیعی هم هست زمانی که اطرافیان به شما وابسته افراطی می شوند، این حجم عظیم مسئولیت وجود شما را خسته کرده و زیر بار آن کمرتان خم می شود.
فهیمه عزیز، به جای آن که بند کفش کودکتان را ببندید، به او بیاموزید چگونه زمانی که بند کفشش باز شد، آن را ببندد. به آدم ها هنر ماهیگیری را یاد دهید. به آن ها بیاموزید مسئولیت پذیر باشند و خودشان کارهایشان را به انجام برسانند. در این صورت، به آن ها قدرت اداره امورشان را داده اید و خود نیز قادرید در فضایی با استرس کمتر مسائل مهم زندگی را رتق و فتق کنید.

یک نظر

  1. سلام.بینهایت سپاسگزارم.کاملا درست فرمودید.جای هیچ شکی نیست هر چند که تا الان فکر می کردم پسرم را مستقل بار آوردم اما خوب که فکر میکنم درست است و باید در رفتارم تجدید نظر کنم.