تعبیر خواب شستن بدن در حمام تاریک

وسواس-بدبینفرزانه:

با سلام
چندیست خواب آب به شکل های گوناگون میبینم
دیشب خواب میدیدم در حمام تاریک داشتم بدنم رو میشستم بعد یه مدت طولانی از حمام اومدم بیرون
چند شب پیش نیز خواب میدیدم که توی که روستایی هستم که یک رودخانه شفاف داشت من دست و صورتمو باهاش شستم برادرمم داشت شیطونی میکرد حرص میخوردم شاید خیس بشه،ممنون میشم تعبیر کنین.

تفسیر:

وسواس های ذهنی شکل های مختلفی دارند، یک گونه آن نیز خودسانسوری است. گویا خودسانسوری در شما به بارزترین شکل ممکن وجود دارد. نفی احساسات، عواطف، نفی فکرهای خوب، بد و خلاصه گرفتار کشمکش های عجیب و غریب با خود بودن. نظر خودتان چیست؟ به جای این کارها، چراغی به دست بگیرید تا دور و بر را واضح ببینید و دیگر مثل خوره به جان خودتان نیافتید.
حمام محلی برای پاک کردن گرد و غبار و طراوت بخشیدن است. در رویا، اشاره به زدودن فکرهایی دارد که ذهن انسان را درگیر و مکدر می کنند. محیط تاریک نیز عدم شناخت را نشان می دهد. در حالی که نمی دانید فکرهایی که در سردارید درست است یا نه، در حال مبارزه با آن ها و نفی شان هستید و طولانی بودن حمامتان نیز نمایشگر گرفتاری عجیب و غریبتان با این فکرهاست. آیا بهتر نیست، همان طور که گفتم نفی هر احساس یا فکری را منوط به شناخت دقیق کنید؟
زمانی که آدم خط کش مناسب را در اختیار داشته باشد، خطهای کج را به سادگی تشخیص می دهد. اما زمانی که وهم همه جای وجود آدم را فراگرفته باشد طبیعی است که قادر به تمیز کجی از راستی نیست و میوه های سالم و گندیده را یکجا دور می ریزد.
ذهنتان را شفاف کرده و قوه تشخیصتان را اصلاح کنید و دست از خودسانسوری بردارید. بسیاری احساسات زنانه هستند که کاملا طبیعی و بجا بوده و حق زن بودگی شمرده می شوند، اما در جامعه ما بد شمرده شده و زن ممکن است به واسطه داشتن آن ها احساس گناه کند. خود را از خرافات و ذهنیات ناروا رهایی بخشید و به آرامش و عزت نفس دست یابید.

یک نظر

  1. ممنونم از وقتی که گذاشتین فکر مبکنم کاملا درست است و احساسات زنانه ام را همیشه سرکوب میکنم