تعبیر خواب سر قبر مرده رفتن

دوستانالهه:

با سلام و آرزوی توفیق.پدربزگ من یک هفته است فوت شدند.چهارشنبه شب گذشته خواب دیدم واسه پنج شنبه ای اول (یعنی فرداش)همه سر مزارشیم(.پدربزرگ من در روستا دفن شده و مزار اونجا حالت تپه مانند داره و پایینشو باغ ها فرا گرفتن.) یهو مامانم میگه واسه مادربزگ هم فاتحه بخونید و برید سر مزارش.با اینکه مادربزگم هنوز زنده است!تعجب میکنم؟میپرسم کجاست قبرش، مامانم اشاره میکنه به ۱۰۰ متر پایینتر پایین تپه.میگم اونجا که جز مزار روستا حساب نمیشه باز مامانم اشاره میکنه به سه تا قبر که در دامنه تپه ان و کنار هم و موازی و میگه بابابزگ گفته این سه تاقبر اینجا رو به اونجا وصل کرده و راضی شده مادربزرگو اونجا دفن کنن.و علی رغم واقعیت دیگه از اون باغها پایین مزار خبری نیست و زمین های کشاورزی و خاکو … پایین مزارن.انگار همه چی خشک شده.من شروع میکنم به رفتن ، خواهرم و دوستامو میبینم به خاک مادربزگ رسیدن،یکی از دوستام که چند ساله باهاش قهرم هم بینشون بود.شروع کردم به سمت خاک مادربزگم رفتن.در راه یهو میبینم یه شیر به طرفم میاد ،خودمو قایم میکنم و رد میشه بعد چند قدم باز یه حیوونه وحشی دیگه و باز با ترس قایم میکنم خودمو و رد میشه ولی حیوون سوم که بهم حمله کرد نزدیک بود بگیرتم که از خواب پریدم.ببخشید طولانی شد . تعبیر خواب مرا بگویید. ممنونم.

تعبیر خواب:

غرور و خودخواهی هایتان را کنار بگذارید و قدر عزیزانی که در پیرامونتان هستند را بدانید. گاه لازم است برای دیگران پا روی غرورمان بگذاریم، گاه لازم است مهار نفس را بکشیم تا بتوانیم رابطه ای را حفظ نماییم. در چنین مواقعی نفس هزار و یک بهانه می آورد تا شما خود را برای بدرفتاری محقق ببینید؛ اما فریب این توجیحات را نخورید. بیاموزید که ارزشش را دارد که برای نزدیکانتان خود را کنترل کنید.
قبر نماد یادمان است و تعبیر خواب مرده فرصتی از دست رفته است. قبر پدربزرگتان روی تپه و قبر مادر بزرگتان پایین آن است. برای مرده فاصله معنایی ندارد. چه قبر زن و شوهر را کنار هم بگذاریم چه دور از هم برای آنها السویه است؛ اما برای زندگان این گونه نیست. همانند خواهر و دوستانتان که با هم کنار قبر مادربزرگتان هستند، برای خانواده و برای دوستان مهم است که رابطه شان نزدیک و صمیمی باشد. زمانی که رابطه به هم می خورد، سختی و مشقتی برای دو طرف ایجاد می کند که تپه آن را نشان می دهد. تپه نماد سختی و محنت است و نشان می دهد فاصله میان دل ها برای هر دو طرف رنج آور است.
اما، شیر نماد غرور و تکبر است و زمانی که شما خود را پنهان می کنید، نشان می دهد غرورتان مانع از آن می شود که بتوانید رابطه شکرآب شده را اصلاح کنید. اگر دقت کرده باشید، در پایین تپه سه قبر وجود داشت و عدد حیوانات درنده نیز سه است. دوست عزیز، سه نماد احساس است و خواب برایتان می گوید، هنگامی که نتوانید احساساتتان را کنترل کنید، نفسانیت بر شما چیره شده و روابطتتان فرو می پاشد و زندگی همانند خشکزار پایین تپه ویران و بی حاصل می شود.
نهایت کلام، نفستان را مهار نمایید و قدر نزدیکانتان را بدانید. گاه حتی دیگری مرتکب اشتباه شده، اما یک قلب بزرگ برای آن که تباهی پیش نیاید، از حق خود چشم پوشیده و رابطه را حفظ می کند. آیا علی پس از مرگ پیامبر برای حفظ وحدت مسلمانان سکوت نکرد؟ بیاموزید چیزهایی بسیار مهمتر از غرورتان وجود دارند. اجازه ندهید هواهای نفسانی آن چیزهای ارزشمند را از شما بگیرند.

۲ نظر

  1. سلام خواب دیدم رفتم سر خاک مادر بزرگم با مامانم و بابام و خواهرم و یکی از دوستام داشتم فاتحه می خوندم براشون اول برای همه (پدر بزرگم مادر بزرگم داییم ) یک با حمد خوندم بعد توحید خوندم برا همشون همین طور که فاتحه می خوندم دیدم بقل قبر اسم یکی و نوشتن و بدون اجازه ما یکی و اونجا دفن کردن مادرم یکم نارحتی کرد بعد از خوندن خواهرم از ما جدا شد من و مامان بابام با دوستم رفتیم با هم که به یه سفر کوتاه بریم

    • اولا خواهر خودتان را به حال خود رها نکنید. مسیرهای تازه ای برای حفظ ارتباطات و همبستگی عزیزانتان جستجو کنید. در حفظ مودت میان آنان کوشا باشید و بدانید: هر خانواده ای به قلبی بزرگ و وحدت بخش نیاز دارد. به نظر می رسد فرهنگ خانوادگی شما بر همبستگی بنا شده؛ اما شرایط تغییر کرده اند و راه های قدیم دیگر قادر به حفظ مناسبات مثبت میان اعضاء نیستند. پس، قدرت پذیرش رفتار متمایز آنان را در خودتان افزایش دهید، طرحی نو در اندازید و هوای زندگی خود و خانواده تان را داشته باشید.
      شناخت خدا تکلیف است. در کارگاه پندار نو، درس های شناخت را تمرین کنید: http://goo.gl/u5miGv