تعبیر خواب زیارت امام حسین (ع)

گل قشنگطیبه:

سلام، من خواب دیدم با یک نفر راهنما (که دورتر ایستاده بود) رفتم زیارت امام حسین(ع).ولی ضریحی در کار نبود یک اتاق بزرگ تماما سنگ مرمر بود که مزار امام هم با ارتفاع نیم متری در اونجا قرار داشت.سرم رو گذاشتم بالا سر حضرت و کلی اشک ریختم و از امام خواستم که من هم در کربلا بمیرم ودفن شم. و کمی بالاتراز بالا سرحضرت یک چشمه بزرگ وجوشانی بود که با آنکه خیلی آب زیادی ازش می حوشید ولی آبش از یک حدی بیشتر روان نمی شد و در همون جا فرو میرفت و راهنما میگفت امام عصر(ع) اینجا میاد و عبادت و گریه میکنه.منم از اون آب خوردم ودست وصورتم رو شستم (آب چشمه روان و زلال و شیرین و خوشبو بود) لطفا تعبیر خواب را برایم بگویید.

تعبیر خواب :

در جنگ احد، جمله ای کلیدی جاری شد که آن را هیچگاه فراموش نکنیم: اگر محمد کشته شد، خدای محمد که زنده است! بیاموزیم همانند علی سربازی وفادار در پیشگاه حق باشیم. اما، به تفسیر خوابتان بپردازیم:
شهادت واقعی در مسیر رشد است، شهادت اسلامی یعنی آبیاری درخت جامعه و کمک به آن تا شاداب و تناور باقی بماند. حسین اگر از خود گذشتگی نشان داد، در همین مسیر و کاملا معنادار بود. اما، در ابتدای جنگ تحمیلی بودند جوانان تحصیل کرده ای که آنچنان مسحور عشق به شهادت شدند که مفت پریدند و رفتند، در حالی که می شد زنده ماند و جنگید و صد البته ساخت!
توجه کنید، سرتان را بالای سر حسین می گذارید؛ یعنی لازم است اندیشه و ذهنیت حسین را درک کنید، راز نثار کردن و درست نثار کردن چیست؟ در قرآن آیه ای داریم که می گوید: آنچنان دستت را گشاده مگیر که مورد تمسخر خلق قرار گیری. به عبارتی، بیاموز ایثار و از خودگذشتگی چه معیار و مبنایی دارد.
دوست خوبم، سنگ مرمر صیقلی، صاف، پیراسته از هر لکی و البته زیباست. اما سنگ سنگ است و از آن زندگی تراوش نمی کند. آرزوی خوابیدن در کربلا همان طلب سنگ مرمر شدن است. در نقطه مقابل، امام زمان و آن چشمه جوشان قرار دارد. آیا سبک زندگی شما با آن چشمه قرابتی ندارد؟ بسیار می بخشید و بخش بزرگی از این بخشش همانند آب آن چشمه به خاک فرو می رود. آیا این گونه نیست؟ گاه حتی خداوند گریستن را بر ما حرام می کند، زیرا درونمان خیری به ودیعه نهاده که تکلیف ما جاری ساختن آن است. بخششتان و سبک زندگی تان را شبیه آن آب جاری کنید که لذت بخش و زندگی ساز است. امام زمان با هدف و برنامه عمل می کند. امام زمان بخشنده ای معطوف به هدف است که نمی گذارد تا آب هرز برود. چشمه جوشان وجودتان را خرج امور خطا نکنید. اندیشه راستین حسین را بیاموزید و چشمه ای در مسیر زندگی باشید. آیا حیف نیست انسان سرمایه اش را صرف هیچ کند؟! آیا خطا نیست انسان رسالت زندگی خود را باز نشناسد و در مسیر اشتباه زمانش را سپری نماید؟ بدانید چه می کنید و وجودتان را از خطا و انحراف پاک نمایید.

پاسخ طیبه:

بسیار سپاس از پاسختون استاد

واقعا جالب بود پاسخ شما دقیقا همون مفهومی رو داشت که روزی عالم بزرگواری که سیرت انسانها رو می دید به من گفت.

متشکرم ، امیدوارم خیر از دین و دنیاتون ببرید.

۲۲ نظر

 1. با سلام من خواب دیدم که به همراه مادرم و خواهرم توی حرم امام حسین هستیم درب ضریح رو برای ما باز می کنن هر سه تاییمون میریم تو بر روی قبر امام حسین یه پسری خوابیده بود که سر تا پا سبز پوشیده بود بعدش بلند شد بعد از یه مدت یه خانم چادری که اتفاقا پزشک بود اومد توی ضریح و به من گفت که دیگه وقتت تمام شده و باید بری در ضمن زمینی که من روی اون ایستاده بودم کج بود و من به سختی خودم رو روی زمین درون ضریح نگه داشته بودم اون خانم به من یه سری پاکتایی داد که توشون نمی دونم چی بود گفت این سه تا بسته مال خودت بودن که قبل از ورود ازت گرفتم این سه تا هم من میذارم روشون و بهت میدم ازش خواستم که می تونم بازم به دیدنش بیام گفت نه تا الان هم زیاد موندی ولی شاید تونستم ازش اجازه بگیرم که وقت رفتن بیای باهاش خداحافظی کنی خواستم بدونم تعبیرش چی هست مرسی.

 2. سلام
  من یک بار شب بعد از نماز صبح خواب دیدم که در کربلا هستم و اذان ظهر را می گویند و در مسجدی هم جوار کربلا می خواست نمازش را بخواند اما من گفتم کربلا همین رو برو است مادر بیا برویم در کربلا نماز بخوانیم مادرم هم قبول کرد وقتی که به طرف ضریع رفتم دیدم وسایل تزیینات قبر امام حسین علیه السلام را باز کرده اند و می خواهند قبر را باز سازی کنند خلا صهیونیستی نماز را شروع کردیم و روز بعدی که اذان ظهر را می خواندند من به مادرم که باز هم می خواست در مسجد کناری کربلا نماز بخواند گفتم که برویم در کربلا نماز بخوانیم اما او نیامد و من و دوستم به کربلا رفتیم و شروع به نماز خواندن کردیم من نماز را با جماعت خواندم اما دوستم را در صف جماعت ندیدم تعبیر این خواب چیه اگه بفرمایید ممنون میشم

  • با سلام، از کربلا بوی تنهایی به مشام می رسد، بوی دردناک بی کسی. منظورم را می فهمید؟ اما، قبر را دارند بازسازی می کنند تا به ما بفهمانند، تفسیر از خودگذشتگی را باید عوض کرد. زمانه تغییر کرده و لازم است ما نیز نگاهمان را منعطف کنیم. اجازه بدهید، انسان ها آزاد باشند، هرجا راحت ترند نمازشان را بخوانند. ساده بگویم، پاپیچشان نشوید تا فرم بودنشان را شکلی که شما می پسندید، تغییر دهند. به اندازه انسان های روی زمین راه های وصل وجود دارد خودتان هم راهتان را بیابید. گاه حسین گونه بودن، یعنی بار رنج خود را بر دوش کشیدن. سخت است، اما هیچ کجای طریقت زندگی ساده نیست.
   شناخت خدا تکلیف است. در کارگاه پندار نو، درس های شناخت را تمرین کنید: http://goo.gl/u5miGv

 3. سلام.من خواب دیدم رفتم مشهد،ولی فقط یه در بازه برای زیارت.صف شلوغی بود،ولی من تونستم برم تو،وقتی داشتم نزدیک ضریح امام رضا میشدم دیدم سمت راست یه اتاقی هست با یه مقبره که میگن امام حسین اینجاست،من تو دلم داشتم زیارت میکردم از راه دور بعد تو دلم میگفتم امام حسین من دوست دارم بیام کربلا ولی میترسم،بعد همینجور فکر میکردم که ضریح امام حسین چرا تو مشهده.توی خواب پیش هردوتا رفتم و زیارت کردم ولی خواستمو نمیتونستم به زبون بیارم.تعبیرش چی میشه

  • عافیت اندیشی مانع می شود که جسارت لازم برای عمل به آنچه درست می دانید را داشته باشید. در واقع، فرهنگ عافیت طلب و گرفتار داشته های دنیا (خانه، زندگی، همسر، فرزندان و…) روحیه ریسک پذیری شما را گرفته است. گاه باید هنجارهای فرهنگی را شکست و گام بلندی برداشت. پاسخ را خود در خواب داده اید: چرا مقبره حسین در مشهده؟ دلیلش ساده است، برای گذشتن از دلبستگ های دنیایی و عافیت طلبی نیاز به روحیه جسارت و حق سالاری است.
   شناخت خدا تکلیف است. در کارگاه پندار نو، درس های شناخت را تمرین کنید: http://goo.gl/u5miGv

 4. سلام من خواب دیدم که جلوی ضریح امام حسین هستم و همه مردم داشتند دعا میکردند و من هم بودم من در میان جمعیت امام حسین را دیدم تعبیرش چه میشود

 5. من خواب دیدم با افرادی به زیارت امام حسین رفتم و در گوشه ای از حرم سیدی که میشناختم سفره ی سبزی پهن کرده خالی بود و زنان به دور ان نشسته بلودند وبعد از پند دقیقه مادرم دیسی از کیک برایم اورد و من کمی از ان را خوردم…تعبیر خواب من چیست؟؟؟؟؟؟

 6. من خواب دیدیم که به کربلا رفتم و رفتم زیارت امام جسین زیارت کردم ولی زیارت حضرت ابوالفضل نرفتم

 7. سلام من خواب دیدم که جلوی ضریح امام حسین هستم و همه مردم داشتند دعا میکردند و من هم بودم من در میان جمعیت امام حسین را دیدم که یک اقای نورانی بود و داشتند مردم را در حال دعا کردن میدیدند تعبیرش چه میشود

 8. تعبیر خواب=امام حسین-حضرت ابوالفضل-اتوبوس-رفتن در مراسم سینه زنی

 9. سلام . من بعد از خواندن نماز صبح و خواندن زیارت عاشورا خوابیدم و در خواب دیدم که ابتدا مزار حضرت عباس را زیارت را کردم و بعد بر سر مزار امام حسین رفتم, مزار امام هیچ ضریحی نداشت و قبر هم سطح زمین و خاکی بود و روی آن پارچه ای سبز انداخته بودند؛ من کنار قبر نشسته و گریه کردم.

 10. سلام
  وقتتون بخیر
  خواهش میکنم جواب بدین
  اینجا خوابای همه تعبیر میشه؟
  منم میتونم خوابمو بگم
  خیلی درگیرم کرده

 11. سلام من دیشب ۵شنبه تاریخ ۹۳/۰۷/۱۰ خواب دیدم با خاله وبرادرم و پسرخاله و ددخترخالم داریم جایی راه میرویم که یکباره من و خالم سر از حرم امام رضا درآوردیم من داشتم به سمت صحن اصلی میرفتم که برگشتم خالم را ببینم دیدم پیش یکی از خادمین خانم حرم ایستاده منم جلو رفتم آن خانم به من نذری که گرد مانند بود برای برآورده شدن حاجت.فکر کنم خواب را نزدیکیا صبح دیدم که میشود جمعه ۹۳/۰۷/۱۱ در ضمن سه یا چهار هفته پیش هم خواب حرم امام رضا رو دیدم پیشاپیش از جوابتون ممنونم