تعبیر خواب امام رضا

تعلق-دلبستگیس:

سلام صبح بعد از نماز صبح یه مشکلی داشتم خیلی دلم گرفته بودم خیلی دلم می خواست همون ساعت ۶ پاشم برم یه امام زاده ای فقط گریه کنم که خوابم برد. خواب دیدیم با خالم و دختر خالم رفتم حرم امام رضا. من زیاد به حاجت دهی امام رضا اعتقاد نداشتم؛ ولی تو خواب از ته دل پامو که گذاشتم تو حرم از در ورودی حرم تا برسم به نزدیک ضریح همه جارو دست می کشیدم و بوس می کردم. با گریه از ته دل رسیدم نزدیک  ضریح امام جلو نرفتم، از همون چند متری به ضریح مونده نشستم جلو ضریح امام رضا و زیارت نامه اش را خواندم. لطفا خوابم را تعبیر کنید.

تفسیر:

از هر آنچه رنگ تعلق بگیرد آزادم. رهایی تان از دردها را در رفع تعلق ها بجویید. دوست خوبم، میان این همه امام بی دلیل نبود که امام هشتم سر بر خاک ایران نهاد و یادمانش را باقی گذاشت. در فرهنگی که ادعای علویت می کند، بوی تعلق خاطر تا افلاک بلند شده است. دلبستگی به انسان ها، عشق های لیلی و مجنونی و شهوات دنیاخواهی روح بلندمان را در زنجیر اسارت گرفته تا پهلوانانی دربند خویش باشیم.

 تعبیر خواب گریه نماد ناتوانی و تعبیر خواب بوسیدن دلبستگی است؛ اما امام رضا از پس آن دیوارهای شیشه کاری شده و رنگ های درخشان طلایی جلوه ای خالص از عدم وابستگی است. تعبیر خواب امام رضا نفی وابستگی و عدم تعلق خاطر است. آنگاه که شما آن گونه دست می کشید و بر جلوه ظاهر ابراز ارادت می کنید، آنگاه که آن گونه می سوزید، با فاصله از ضریح می نشاندتان تا زیارت بخوانید تا بلکه به دیدار آن من واقعی و پرآرامش امام نائل شوید.

اگر می خواهید آرامش داشته باشید، آرامش را در عدم دلبستگی بیابید. ماتم دنیا را گرفتن و برای خواسته های نفسانی احساس بی طاقتی کردن در شان انسان وارسته نیست. ببینید حاجتتان چقدر بوی وابستگی می دهد؟ سپس چون شمس تبریزی زندگی کنید: در دنیا و فارغ از آن!

۴ نظر

  1. سلام چند شب پیش وقتی از حرم امام رضا به شهرم برگشتم امامرضا ع رادرخواب دیدم که بالباس ابی درسبززاری ایستاده بودمنم دوان دوان به سمت اقا رفتم ایشونیه انگشتر مردانه درانگشت وسط دست چپم کردن البته یه انگشتر مردانه دیگه درانگشت حلقه ام بودبعد به ایشون گفتم چیزی بهم بگید یه حرکاتی بادست انجام دادن بهشون گفتم متوجه نمیشم بعد بهم گفتن به مردم خوبی کن البته من برا گرفتن حاجتم حرم اقا رفتم خواهش میکنم خوابم رو تعبیر کنید

  2. سلام ببخشید من یک ماه پیش خواب دیدم رفتم حرم امام رضا بعد داشتم توی حرم میگفتم امام رضاکجایی بیام ببینمت باید باهات حرف بزنم بهد دیدم یه مرد لباس سبز و نورانی اشاره کرد که دنباش برم میرفت مننم دنبالش میرفتم بعد رفت توی یک حالت زیرزمین بود منم رفتم اما وقتی رسیدم اونجانیودتوی زیرزمین پرلباس عروسی بودمن دست بردم یک لباس سفسد برداشتم بعدبرگشتم دیدم همونی که دلم میخوادبیاد خواستگاریم با کت شلوار ابی دم در وایساده بعد اومدم بیرون دیگه اون مرد نورانی ندیدم میشه تعبیرخوابم بگید داره دیونم میکنه این خواب بعد از دوهفته این خواب دیدم من به دفه اتفاقی رفتم مشهد بی پول اونجا رسیدم حاج اقا گفت امام رضاهرکسی و دعوت میکنه باهاش کار داره منم سال قبل امام رضاقسم داده بودم امسال میخواد دعوتم کنه دست توی دست همونی دلم میخواد بیادخواستگاری دعوتم کنه اما تنها رفتم میشه خوابم تعبیرکنید خیلب ریختتم به هم

    • دوست بسیار عزیز، مگر می شود، مسیر فرصت ها رو بست و بعد انتظار معجزه داشت؟! آن مرد نورانی نماد عقل روشن بینی است که راه رشد فرصت ها را به شما نشان می دهد. لابد می دانید امام رضا نماد مدیریت نگاه مادی است. امام رضا گرفتار تجملات و توقعات نابجا نیست. دوست خوبم، وارد زیر زمین شدن، یعنی سطح توقعات را کاستن. اگر سطح توقعات و نگاه نادرستتان را اصلاح کنید، فرصت های بسیاری سرراهتان قرار خواهد گرفت و در نهایت بهترین آرزوهایتان (یعنی همسری شایسته) در مسیرتان خواهد ایستاد. این شما هستید که باید راه آمدن همسر شایسته تان را باز کنید.
      توجه داشته باشید، همسر ایده آل شما می تواند فردی غیر از آن باشد که امروز به خاطر دلبستگیتان مسیر فرصت ها را بر خود بسته اید. عشق واقعی شما جایی آن بیرون منتظر است تا شما شیوه نگاهتان را تغییر دهید و به او اجازه دهید سر راهتان قرار گیرد.