خرمای رسیده

تعادللیدا:

با سلام.ممنون می شم خوابم رو تفسیر کنید.چون شدیدا در بیداری دنبال راه حل یک مسئله می گردم یک راه حل مطمئن .امیدوارم این خوابم این راه حل رو بیان کنه.
توی خواب به کسی می گفتم من شب قبلش ۸ یا ۹ عدد خرما خوردم ولی اثر نداشته نتیجه نگرفتم. بعد جعبه ای خیلی بزرگ از خرماهای رسیده سیاه و تر و تازه که خیلی مرتب جداگانه بسته بندی شده بودن ، توی آشپزخانه دیدم که برادرم با حوصله یکی یکی اونها رو میخورد و من چون باید دنبال کاری می رفتم سهمم رو از خرماها برداشتم اما وقتی سهمم رو بر می داشتم شوکه شدم ازبزرگی بسته و تعداد خرماهای خیلی زیادی که نصیبم شده بود .برای نگه داشتن بسته خرماهای خودم مجبور شدم از هر دو دستم کمک بگیرم اونقدر زیاد بودن. . البته توی جعبه باز خرما موند و من به سهم کس دیگه ای دست نزدم.ممنون میشم برام تفسیرش کنید .با تشکر.

تفسیر:

سطح انتظاراتتان از زندگی و همچنین سطح خواسته هایتان را متعادل کنید. به قول دکتر احمد روستا، کلید موفقیت در تمام عرصه های زندگی اعم از کار و خانواده در این دو مصرع است: اندازه نگه دار که اندازه نکوست/ هر چیز به جای خویش نیکوست.
در رویای شما، خوردن ۸ یا ۹ عدد خرما میزان نرمالی برای رژیم های غذایی و تامین سوخت و ساز بدن است؛ اما شما احساس می کنید کافی نیست؛ یعنی سطح انتظارتان بالاتر از حد نرمال است. در حقیقت، این بخش خواب تلنگری می زند تا درک کنیم جایی از کار ایراد دارد. رفتار برادرتان که شبیه یک ماشین در حال خوردن خرماهاست، عامل محرکی است تا بخواهید به فکر منافعتان باشید. در محیط کار نیز، دقیقا چنین چیزی رخ می دهد. دیگران در حال فروش یا سود کردن هستند و این امر باعث می شود تا شما نیز انگیزتان برای سهم خواهی فزونی گیرد.
البته این که آدم بخواهد سهمش را به دست آورد بد نیست، مسئله اینجاست که سهم ما چقدر است؟ من از فرهنگ سرخپوستان قدیم خوشم می آید. آنان به اندازه نیازشان شکار می کردند و هرگز برای تفریح نیزه شان را به طرف یک گاومیش نمی گرفتند. دوست خوبم، فضای رقابتی و حرص بی پایانی که فرهنگ ما را آلوده کرده می تواند شما را در خود ببلعد. کدبانوی خوبی برای زندگی تان باشید. هیچ می دانید چرا یکی از نمادهای خواب شما آشپزخانه است؟ دلیلش بر می گردد به تعادلی که در فرآیند آشپزی وجود دارد. اگر ادویه و نمک بیش از حد لازم باشد، اگر یکی از مواد غذایی مقدارش کم یا زیاد باشد، نتیجه غذایی می شود که طعم خوبی ندارد. برای این که طعم زندگی تان شیرینی و خوشایندی خود را حفظ کند، از چرخه باطل خواستن و رقابت برای بیشتر خواستن خود را خارج کنید. چرا باید زندگی مان را گرفتار دویدن های بی امان کنیم؟