تعبیر خواب میدان سر سبز

تعبیر خواب میدان سر سبز
Closeup of a beautiful smiling young woman

ندا :

ابتداى خواب را یادم نیست. با خواهرم داشتیم از مهمترین میدون شهرمون رد میشدیم، دیدم بسیار زیبا و سبز شده و نظرم درمورد اون میدون عوض شد. یکم بالاتر از میدون خانوم پسر عمومو با دوستش دیدم، تعطیلات عید فطر بود، از سر کار با دوستش اومده بودن خیابون، خیلی می‌خندیدن، خانوم پسر عموم دختر خیلی زرنگیه. من و خواهرم همینطورى دنبالشون رفتیم، مثل یک دنباله روى بى هدف، شاید چون برنامه اى براى تعطیلات نداشتیم.

وارد یک مسجد شدیم، همه خانمها در مسجد لباس مشکى داشتن، من یه احساس منفى نسبت بهشون داشتم. حس میکردم آدمهاى متظاهرى هستند که به تظاهر اومدن مسجد و دنبال چیز دیگری هستن، مثلا خوراکى در مسجد پخش کنن و بگیرن و یا حتا دستشون کج باشه.

من ٢-١ بار دیگه هم طبق عادت به اون مسجد که فضاش در روز تاریک و دلگیر بود رفتم. بار آخر بلند شدم که بیام، اما منصرف شدم و دوباره نشستم. خانمى که با دخترش بغل دستم بود به من در یک کیسه بادمجان پخته تعارف کرد، من گفتم من و خواهرم اهل این خوراکیها نیستیم. اما اون خانوم به زور بادمجان را به من داد. بادمجان را گرفتم، یادم نیست یکمیشو خوردم یا اصلا نخوردم. بلند شدم که برم دیدم کفشام نیست، منم فکر کردم یا شاید مطمئن بودم دزدیدنش. خیلی دنبالش گشتم.

توى مسجد برگشتم، دیدم زیر انداز و چادرم را هم بردن و هیچکس توى مسجد نبود. همه رفته بودن. احساس آدمى را داشتم که سرم کلاه گذاشتن. همون داستانِ جا تر و بچه نیست. خیلی دنبال کفش گشتم. بعد فکر کردم از یک طرفم گم شدن کفشم بد نیست، چون این کفشها مارکه و خراب نمیشه که بذارمشون کنار و یه کفش دیگه بپوشم. البته من به این موضوع در واقعیت، روز قبل فکر کرده بودم. به هرحال دنبال کفشم گشتم، توى مسجد مانتو شسته بودن و آویزون کرده بودن، فکر کردم شاید دزدی باشن، داشتم فکر میکردم پس لابد منم میتونم بجاى کفش دزدیده شدم از مسجد کفش بردارم اما سریع منصرف شدم چون همچین آدمى نیستم.

تعبیر این خواب چى هست؟ باتوجه به اینکه میگن تعبیر خواب دزدیده شدن کفش براى دختر مجرد خیلی بده! الان یک موضوع مهم توى زندگى من هست. ازدواجم چندسال پیش بهم خورد، خواستگارم را دوست داشتم و کما بیش ارتباط داشتیم، ٢-١ بار میخواست دوباره شروع کنه که نشد، مثلا یک بار دعوامون شد. اینم بگم که باوجود بهتر بودن شرایطِ من اون شک داشت. پارسال رفت کانادا، اول اس ام اسهایی میزد که فراموشش کنم اما بعد یکدفعه تغییر موضع داد و دوباره رابطه را شروع کرد، برگشت ایران، چند ماهیم خوب بود، اما یکدفعه رفتارش عوض شد و به من گفت ایندفعه تو شروع کردى و اصلا نسبت ما چیه؟! از اون موقع ارتباطى باش ندارم ولى به وجود یک دختر توى زندگیش شک کردم و با توجه به تغییر موضع ناگهانی و شوکه کنندش همش فکر میکنم نکنه این آدم نماز خون و خانواده دار و اصیل که زود دچار عذاب وجدان میشد به من دروغ گفته باشه و کاسه اى زیر نیم کاسه باشه و زیرآبی رفته. دارم دعا میکنم اگر با کسی آشنا شده بهم بخوره…

آیا تعبیر این خواب به یکى از این موضوع مرتبط هست؟ و آیا از شرایط روحى و ذهنى من خبر میده یا هشداریست درمورد آینده یا سوالهاى توى ذهنم؟؟

 

تعبیر خواب :

از لاک درون بیرون بیابیید و یاد بگیرید واقعی زندگی کنید. آن میدان سرسبز نمادی از وجه بازداشته شده شخصیت شماست. اگر درست زندگی کنید، نظرتان درباره بودنتان تغییر کرده و آن گونه سبز و خرم می شوید. عید فطر همین معنا را می رساند. عید فطر زمانی رخ می دهد که نفستان را مهار کرده، به خود واقعی تان باز گردید و مانند آن میدان باشکوه شوید. عید فطر زمانی است که بتوانید مانند خانم پسرعمویتان از تفریح کردن و گشت و گذار در بازار لذت ببرید.

دوست خوبم، بادمجان و آن زنان چادری دو روی یک سکه اند. در واقع، آن ها بازتابی از دختری هستند که درون پیله شک و بدینی فرو رفته و حاضر به خروج نیست. او همچون جنینی است که امن ترین جای دنیا را انزوای درون می بیند. اما چنین زهدانی شما را از تمام چیزهای خوب زندگی و از تمام موهبت هایی که خداوند برایتان مقرر کرده باز می دارد. گم شدن کفش، گم شدن چادر و جانماز و نماد دزدی و دزدیده شدن، تعلیق انسانی را نشان می دهند که به دلیل فکرهای منفی و چمبره بدبینی قادر به ورود به زندگی واقعی و درخشیدن به عنوان یک جان زیبا نیست.

دوست خوبم، همانند آن مانتوهای شسته شده، پرسونا یا نقاب اجتماعی تان را درآورید و بشویید؛ اجازه دهید تنفس نسیم لای موهایتان بچرخد و شکوه زندگی را تجربه کنید. تعبیر خواب مسجد انجام امور بایسته است. آنچه لازمه زندگی نیک است به انجام رسانید.

ضمنا، یاد بگیرید عید فطر یعنی رها کردن عصبیت ها و شاباش آزادگی از دنائت نفس. چرا باید نفستان را با دعای بد در حق نامزد سابقتان آلوده کنید. چه بسا شکوه شما همانند آن میدان باعث شود خیل انسان ها به گردتان بیایند و در میانشان همسری بسیار شایسته تر نصیبتان شود. خود را از حق طبیعی تان محروم نکنید.