تعبیر خواب صدای اذان من از بلندگوی مسجد پخش می‌شد

dream-self_confidence
تقویت اعتماد به نفس

پریچهر :

در بلوار نزدیک خانه بودم. سر خیابانمان مسجد است. از بلندگوی مسجد صدای اذان پخش می شد و صدای خودم بود. البته ابتدا صدای پسری نوجوان بود و با اینکه انتظار نداشتم در ادامه اذان با صدای خودم پخش می شد.

بعدا به مادرم گفتم چطور صدای من رو پخش کردن؟ (انگار به عنوان یک زن برایم جای سوال باشد؛ در حالیکه صدایم در عین زنانگی معمولی بود ) .

مادرم گفت: چون صدات خوب بوده.

 

تعبیر خواب :

شما ذهنیت مثبت را فراخوانی کرده‌اید. اما این کافی نیست. ذهنیت مثبت شما حالت خاموش دارد. این که فرد ذهنیت مثبت خاموش داشته باشد مانند سیمی است که برق با ولتاژ پایین داشته باشد. درون سیم برق هست؛ ولی وسایل الکتریکی با آن برق روشن نمی‌شوند!

زمان آن رسیده خود را باور کنید و با تقویت ذهنیت مثبت، وارد مرحله بروز خودباوری بشوید. چه مرحله باشکوهی! درست مانند گیاهی که پس از تحمل ماه‌ها فصل زمستان وارد بهار می‌شود و سراسر وجود خویش را به شکوفه‌ها و برگ‌های شاداب می‌آراید.

مادر شما انسانی خوشبین و ذاتا منطقی است. به باور ایشان، هیچ چیزی بی‌دلیل نیست. اگر به شما می‌گوید توانایی خوبی در خیاطی یا نگارش فیلم نامه دارید، اگر بگوید رقصتان یا صدایتان زیباست، بلف نمی‌زند. لابد چنین ویژگی‌ای در شما هست.

در خیابان مشرف به خانه‌تان هستید. محیطی آشنا که اشاره به امنیت ذهنی شما دارد. هرچه باشد نزدیک خانه‌تان است و خانه نماد آرامش است. شما آرامشتان را کجا جستجو می‌کنید؟ در فقدان…؟

در خیابان هستید و خیابان جایی هست که شما از طریق آن می‌توانید سر کار بروید، راهی دانشگاه شوید، به سمت پارک قدم بزنید یا … خلاصه این که خیابان کانال حرکت به سمت هدف است. اما شما مضطرب هستید. نماد خانه برای همین در پشت صحنه خواب شما خودنمایی می‌کند. بله، تشویش،‌ یا عدم پایداری روحیه. خوب این درد است. مشکل شما رنج و تشویش درونی است؛ اما برای رهایی از آن چه باید بکنید؟

خواب راهش را در مسجد و صدای پسر جوان نشان می دهد. راستی شما چند سال دارید؟ خواب می‌گوید به خود آنچنان نگاه کنید که پسری در حال رشد و نمو هستید. صدای آن پسر که اذان را می‌خواند، ذهنیتی است که شما را به آرامش واقعی می‌رساند. مسیر برای خودشکوفایی باز است. مسیر برای بدل شدن به یک من بهنجار و پر از طراوت باز است. به شرط آن که شما باور کنید، خوش صدا هستید. خوش صدا بودن یعنی به نحو جذاب و دوست داشتنی خود را بروز دادن.

راستی، مسجد هم نماد طریقت صحیح انجام امور است. هرچه باشد مسجد جایی برای انجام فرایض است و اگر در خوابتان می‌آید، می‌خواهد نشانتان دهد، راهی که مکلف به پیمودن آنید، همین پذیرش صلاحیت‌های درونی و بروز روشن و زیبای آنهاست.

البته شک و شبهه‌ای که در خواب بیان می‌کنید، نمایشگر همان ظرف کوچک باور و عدم اعتماد به نفس یا بهتر است بگویم عدم خودشناسی صحیح شماست. هنوز نمی‌دانید چقدر می‌ارزید و تاکجاها می‌توانید پیش بروید. خودتان را از نو کشف کنید و گیاهی بهاری باشید. فصل رویش هنوز به انتظار آغوش مشتاق شما نشسته است.