تعبیر خواب دو مرد ؛ با همسری خیانت پیشه چه کنم؟

تعبیر-خواب-درهبهار :

خواب دیدم هوا تاریک بود من و مادرم و خاله ام روی یه تپه نشسته بودیم که جلومون یک نیم متر جلوتر یک دره ی خیلی بزرگیه که از توش یک باریکه آب هم رد می شد. مردم زیادی اونجا جمع شده بودند. من و خالم و مادرم نشسته بودیم و می خندیدیم و با خودمان می گفتیم چرا اونجا اینقدر شلوغ شده که یهو من دقت کردم دیدم دو تا مرد اون داخل افتادن و یکیشون خیلی درد داشت. با خودم گفتم به آمبولانس زنگ زدن؟ چرا کمکشون نمیکنن؟ مامانم می خندید. یه جا همش منو هول می داد. ناراحت شدم گفتم: منو هم بنداز این تو!

بعد رفتم اونطرف که داخل چاله نیفتم.

 

توضیح: چند روز پیش فهمیدم همسرم با یک زن مطلقه ارتباط داره، اعصابم خیلی بهم ریخت. دایم استرس دارم… نمی دونم باید چکار کنم. خیلی بی تفاوت و بی خیال نسبت به تهدیدامه. دیگه نمی خوام باهاش زندگی کنم… خیلی برام سخته. خیلی دنبال هوس بازیه و دایم چشمش دنبال خانم های متفاوته در خیابان حتی وقتی با هم هستیم. با این که نیازهاش رو بر طرف می کنم، ولی اون توجهی به نیازهای جنسی من نداره و اصلا حال و حوصله وقت گذاشتن برای من رو نداره. البته رفتارش با من بد نیست، معمولیه. فقط موقع نیازش به سمت من میاد… ازش بدم میاد!

 

تعبیر خواب :

اجازه دهید کمی متفاوت پاسخ بدهم. در علم تعبیر خواب، خانه نماد سکون و آرامش است. فرد برای این که زندگی آسوده ای داشته باشد، نیاز دارد خانه مناسبی برای خود بسازد. اما، یک خانه خوب نیاز به مصالح مناسب دارد. برای مثال، تیرآهن، گچ، سیمان، آجر و… یکی از مهمترین چیزهایی که در خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و چندان مورد توجه نیست، یونولیت یا پشم شیشه است. از نظر فیزیکی این مواد نرم و انعطاف پذیرند اما همین مواد به ظاهر بی خاصیت کارکرد حیاتی در زندگی دارند. آنها غیررسانا هستند و مانع انتقال رطوبت، گرما و صدا می شوند.

یک لحظه فکر کنید! بدون این مواد زندگی آپارتمانی امروزی غیرممکن بود و ما در معرض چه سرو صدا و عوارض طبیعی ای قرار می گرفتیم؟

در رویای شما، انبوه مردمی که کمک نمی کنند، بیانگر فرهنگ خنثی و بی تفاوت جاری جامعه است. فرهنگی که دیگر معنای مسئولیت، تعهد و لزوم مبارزه برای حق را نمی شناسد. فرهنگی که سلب شده و سنسورهایش نسبت به معضلات زندگی هوشیاری لازم را ندارد. این فرهنگ به جای آن که انعطاف پذیر باشد و متناسب با شرایط زندگی جاری به افراد امکان دهد عایق درونی خود را تنظیم کرده و زندگی مدرن را با حفظ مرزهای اخلاق سامان دهند، انسان را برهنه و بی حفاظ به درون زندگی انبوه انداخته و طبیعی است انسانی که راه و رسم زندگی در شرایط مختلط کنونی را نیاموخته باشد و عایق درونی او خوب عمل نکند، گرفتار می شود.

دوست خوبم، تپه اشاره به راه کمابیش دشواری است که در پیش دارد. تعبیر خواب دره نیز معضلی گریبانگیر است. در حقیقت، سقوطی را نشان می دهد که باید ریشه آن را در همان باریکه آب ته دره دید. اگر مردتان گرفتار معضلی شده به دلیل زندگی در جامعه جدید و فقدان آموزش برای روبرو شدن با الزامات آن است.

در این جامعه دیگر زن و مرد را از طریق تفکیک نمی توان حمایت کرد که بر عکس تفکیک عین خیانت است و موجب عدم ساخت یونولیت های درونی آن ها می شود. آدمی هم که خانه درونش یونولیت نداشته باشد، طبیعی است که گرفتار می شود. آب مایه زندگانی است و زمانی که مرد شما هر روز در معرض وسوسه های کشنده است، به تدریج شیاری درون اراده اش شکل می گیرد و نتیجه سقوطی می شود که در آن دره به تصویر کشیده شده است. منظورم را می فهمید؟ به تدریج و قدم به قدم در این دام می افتد و این دامی است که سر راه بسیاری از مردان امروز جامعه ما قرار دارد و تنها کسانی از آن نجات می یابند که به طریقی یونولیت لازم درون خانه وجودشان قرار گرفته باشد. این مردان شاید با زنان بخندند، اما هرگز با وسوسه همراه نمی شوند.

در رویای شما، مادرتان بهترین تصویر از زنی است که متوجه تهدیدات نیست. آموخته هایتان از او را کنار بگذارید و درک کنید که انسانی آن اعماق برزخ گرفتار شده و نیازمند کمک شماست. دو عدد یکپارچگی است و تعبیر خواب عدد دو در رویای شما این است که مرد هم از بعد عقلی و هم احساسی گرفتار چالش شده و به اعماق دره سقوط کرده است. او شاید شما را عمیق دوست داشته باشد، اما مشکل اینجاست که هم برخی باورهای غلط فرهنگی به او جواز سقوط را می دهد و هم احساس طبیعی مذکر که تنوع طلبی است او را به سمت سقوط پیش می راند. (اگر احساسات تنوع طلبی مردانه ریشه ای داشت، اگر غرایز پایه بشر محل اعتبار بود، دیگر خداوند سوره شمس را نازل نمی کرد: به انسان نفس و پرهیزگاری را عطا کردیم، رستگار شد کسی که تقوی پیشه کرد.)

دوست خوبم، به جای آن که مانند مادرتان سنسورها را خاموش کنید و به جای آن که منفعلانه کنار بکشید، فعالانه وارد مبارزه شوید تا اعتیاد همسرتان درمان شود. راه دشواری است، می دانم؛ اما اگر فکر می کنید در جامعه می توانید شاهزاده ای سوار بر اسب سفید بیابید که همه چیزش سر جا باشد و بتوان در کنار او به آرامش واقعی رسید، بسیار در اشتباه هستید. این دست مردان اگر پیدا هم شوند، بسیار نایاب هستند.

نکته مهمتر این که شما نسبت به همسرتان متعهد هستید و باید تلاشتان را برای اصلاح وضع موجود بکنید. راسخ باشید، برای خود زمانی را جهت مبارزه و تلاش برای بهبودی مشخص کنید. تلاش کنید همسرتان این معنا را درک کند که میان زندگی مشترک و خیانت پیشگی یکی را باید انتخاب کند و نهایت کلام این که به جای تهدید کردن و مشتنج کردن محیط با آرامش و اقتدار و زبان منطق و عشق بکوشید خانه وجود همسرتان را مجهز به یونولیت هایی کنید که او را تا همیشه ایام ایمن نگاه دارد. بافت چنین یونولیتی برخوردار از انعطاف پذیری، دانایی و ایمان است.