تحلیل خواب آلت مردانه بزرگ در حمام

تعبیر-آلت-مذکر-حمام
رفتار سلطه گرانه

آرزو :

دیشب خواب خیلی بدی دیدم. علی رغم اینکه دخترم، دیدم آلت تناسلی مردانه خیلی بزرگی دارم و درون حمام هستم ‏و زن عموم بهم تند تند میگه دیدی بهت گفتم ازدواج می کنی و بچه دار میشی!

 

تحلیل پازل معنایی :

قبل از این که تحلیل خواب را شروع کنیم دو مورد را لازم می بینم بگویم:

یک- وقتی با بزرگی یک نماد روبرو می شویم، یعنی آن مورد قابل ملاحظه است. مثل خانه بزرگ یعنی امنیت و آرامشی که فرد دارد کاملا قابل ملاحظه است و شاید او به این امر کم توجهی نشان می دهد.

دو- نکته دوم مربوط به ماهیت خواب است.

درست مانند خوابی که در کارگاه تحلیل شد، این دست خوابها به گونه ای راه حل گره را نیز در خود دارند. به خاطر دارم سال ها پیش فردی را درون توالت دیدم که با حالت یک خارپشت و بسیار ناپذیر ایستاده بود. رویا نشان می داد این شخص به هیچ وجه حاضر به تغییر روحیه خود نیست. ایستادن نماد مستقر بودن است و حالت خارپشت حالت ضد تغییر و پوسته سخت و گزنده را نشان می دهد. کسی که بخواهد نزدیک شود، آسیب می بیند. دستشویی نیز راهکار است. متاسفانه خواب افشاگرانه بود و کاملا نشان می داد این شخص با وجود آن که در شرایط مناسب برای تخلیه احساسات و رهایی از گره قرار گرفته حاضر به پذیرش تغییر نیست.

اما در رویای امشب با وجود بزرگ بودن آلت مذکر چون رویا معمولی است، این امکان برای رویابین وجود دارد که تغییر کند. نکته مثبت و راهنما هم حضور او در حمام است.

بسیار خوب، به تحلیل رویا بپردازیم. رویابین با آلت مذکر نمایشگر فردی است که درگیر رفتار سلطه گرانه یا به کرسی نشاننده نظر خود است. حالت بزرگ هم بارز بودن این مسئله را نشان می دهد.

حال به بخش آخر خواب نگاه کنیم: ازدواج + بچه دار شدن. هر دو این نمادها کلامی است و باید معنی آنها مد نظر قرار بگیرد.

ازدواج یعنی جفت شدن. در رویا چه چیز با چه چیز جفت شده است؟ جفت شدن یعنی چیزی به چیزی ملحق شود. اینجا آلت مذکر به دختر ملحق شده است.

بچه دار شدن یعنی؟ثمره ای به دست آوردن و آن را رشد دادن. آن ثمره چیست؟ همان رفتار سلطه گرانه است.

این مفاهیم را کنار می گذاریم و می پردازیم به بخش بسیار سخت کار، جایی که زن عمو وارد بازی می شود. اولا زن عمو نماد تصویری است. بنابراین نباید زن عمو را معنی کنید، بلکه یکی از خصوصیات ایشان مد نظر است. تند تند حرف زدن یعنی چه؟ یعنی فرصت فکر کردن را از دیگری گرفتن و باورهای خود را به او تلقین کردن. دیدی گفتم یعنی چه؟ یعنی به این تشخیصی برس که من بروز می دهم؛ یعنی تحت تلقین من قرار بگیر.

بسیار خوب، حالا سه بخش خواب تحلیل شده و می توانیم تحلیل را کامل و جمع بندی را ارائه دهیم.

زن عمو نماد محیط پیرامونی است که فرد را تایید می کنند تا در مسیری سوق پیدا کند که رای و نظر او قاطع و برنده است. در واقع، آرزو خانم در محیطی که رفتار خود محورانه و تهاجمی او را تایید می کند، قرار گرفته است. او تحت تاثیر تاییدهایی که این رفتار می گیرد، دارد نگرش حق به جانب قدرتمندی پیدا می کند و فکر می کند همه جا حق با اوست. این که بخواهد خواست ها و انتظارات خود را به کرسی بنشاند و محیط را بر مبنای خواست خود سازماندهی کند. جالب است که این نوع رفتار تهاجمی مورد تایید محیط قرار گرفته و در نتیجه حالت وی تقویت می شود. آلت بزرگ مردانه دقیقا همین معنا را نشان می دهد.

در این بین، تاییدات زن عمو نقش عامل محرک را دارد. البته در عالم واقع نیز زن عموی ایشان باید انسانی باشد که باورهای خود را به دیگران تلقین می کند.

به هر ترتیب، رویا راه حل را نیز در حمام نشان داده است: اگر می خواهی از چنین نگرشی خلاص شوی، باورهای ناسوده خود را بشور و ذهنت را از آفت نگرش های سلطه گرانه نجات بده. زدودن راه رهایی از افکار تهاجمی و خود محق بینی است. ا

البته چون حالت آلت بزرگ است، چنین راهی بسیار سخت است. حتی فهم این معنا برای فرد نیز سنگین است که بپذیرد دارد تند می رود. همه چیز دنیا قرار نیست بنا به خواست ما تغییر کند. به هر حال، رویاها گره را نشان می دهند و راه رهایی از آن را پیش پایمان می گذارند؛ اما رها شدن از دست غرایز و گره هایی که سال ها با آنها زندگی کرده و دم خور شده ایم ساده نیست.

 

آرزو:

سلام، شبتون بخیر. من کسی هستم که این خواب و دیدم. شرمنده دو تا سوال داشتم:

اول این که راه رهایی از این موضوع چیه اگر ممکنه راهنمایی ام کنید .

معنی حرف ازدواج و بچه تو خواب من چی بودن؟

بسیار ممنونم از وقتی که برام گذاشتید.

 

پندار نو:

اولا راه رهایی این است که تحت تاثیر امواج تایید کننده و تلقینی محیط قرار نگیرید؛ یعنی بفهمید که هر تایید دیگران به معنای صحت عمل شما نیست. ثانیا، همان طور که در تحلیل ارائه دادم، ازدواج و بچه دار شدن اشاره به پیوندی دارد که شما با خصوصیات تهاجمی و خود محق بینتان ایجاد کرده اید. این رویه باعث می شود بخواهید دنیا بر اساس خواست شما سازمان بگیرد و دیگر قدرت انعطاف پذیری و پذیرش حق و حقوق دیگران را ندارید، به خصوص در روابط اجتماعی، این خصوصیت می تواند ویرانگر باشد. برای مثال چطور می شود انتظار عشق داشت، وقتی به عاشق فرصت استقلال شخصیت و خود بودن را نمی دهیم و سر هر مسئله ای او را به چالش می کشیم.

 

آرزو:

درسته و متاسفانه این خصوصیت دارد در من بوجود می آید و من حسش می کنم و خودمم از این موضوع خیلی ناراحتم.

 

پندار نو:

بله ببینید چه کسانی دارند سوخت به این ویژگی شما می دهند. مراقب باشید، خود منتقدتان را قوی کنید.

 

آرزو:

متاسفانه کارم و محیط کاریم.

 

پندار نو:

خوب شما ظرفیتش را برای تغییر دارید، از فردا با لبخند امور را پیش ببرید. لبخندی که دیگران را می بیند و مشاهده می کند. قدرتی که در لبخند و محبت است در هیچ چیز نیست.

 

آرزو :

ممنونم از همه راهنماییتون. بسیار خوشحالم که با گروه و شما آشنا شدم.

 

پندار نو:

خواهش می کنم. به تدریج به عمق حیرت انگیز قدرت رویا پی می برید. رویا راه رهایی از مخمصه های زندگی است.

 

آرزو:

بسیار ممنونم امیدوارم بتونم حتی کوچیک تغییراتی رو اروم اروم إیجاد کنم. ممنونم از وقتی که برام گذاشتید.

 

پندار نو:

شادکام باشید. دیدم که می توانید. مطمئن باشید ظرفیت شخصیت مثبت شما بسیار اثرگذار و باشکوه است.

منبع: کلاس آموزش تحلیل پازل معنایی