تحلیل خواب آش نذری

تعبیر-آش-نذری
سرسپاری

امیر :

چندین سال پیش برای امورات شرکت تازه تاسیسمون نیاز به یک دفتر داشتیم. چون اول راه بودیم پدرم دفتر کار خودش رو به ۲ قسمت تقسیم کرد و نصفش رو در اختیار شرکت ما (من و شرکا) قرارداد.

بعد مدتی که دست و بالمون باز شد ماهانه برای اون قسمت مبلغی رو بعنوان اجاره پرداخت کردیم. و  هنوز همین روال ادامه داره.

من چندی پیش خوابی دیدم به شرح زیر:

خواب دیدم که پدر و مادرم میگن که باید دفتر رو تخلیه کنیم. من پرسیدم چرا ؟ گفتن لازم داریم.

من ناراحت و کمی هم عصبی شروع کردم به جستجو و پیدا کردن واحدی در مجاورت همونجا.

همکارام علت رو جویا شدن. من گفتم پدر و مادرم میگن که واحد رو نیاز دارن. ازم پرسیدن مگه شرکت داره اجاره پرداخن نمیکنه ؟ گفتم چرا…داریم منظم میدیم.

وقتی از پدر مادرم پرسیدم دلیل این تصمیم چیه و می خوان چیکار بکنن…بهم گفتن میخایم اونجا آش نذری بپزیم و نذری بدیم. نفهمیدم چرا و دلیلش چیه و چرا اونجا رو انتخاب کردن.

وقتی از خواب پاشدم..خیلی تو فکر رفتم…

 

تحلیل خواب :

دوست عزیز، خوابهای معمولی دیده می شوند تا به ما خبر از گره های ذهنی و رفتاری بدهند تا بتوانیم آن گره ها را گشوده و انسان های سالم تری باشیم. خواب شما هم از این قاعده مستثنی نیست. گره رفتاری شما این است که به دنبال محقق کردن خواست دیگران هستید؛ یعنی زمانی که عزیزان یا آشنایانتان از شما چیزی می خواهند، بدون آن که خواسته شخص را به چالش جدی بکشید، به تلاش برای برآوردن آن می پردازید. گاه حتی خواسته ای که مغایر با خواست و مکنونات قلبی تان است را نیز محقق می کنید؛ چرا؟

ریشه این گره به تربیت خانوادگی تان باز می گردد. اما، برای موفقیت در زندگی گاه لازم است به دیگران نه محکم بگویید یا لااقل با آنها وارد چانه زنی شوید تا به یک وضعیت برد برد برسید. به قول معروف، شرایطی که نه سیخ بسوزد نه کباب. منظورم را متوجه می شوید؟

البته شما با تکنیک های تحلیل رویا آشنا نیستید؛ اما همین قدر بدانید که نمادها اگر کلامی باشند، یعنی در خواب گفته شوند، باید به معنای آنها استناد کرد. به قسمت پایانی خوابتان توجه کنید: پدر و مادر نماد وجه والد و پرورش دهنده شما هستند. آش به معنای غذا، نذر به معنای آنچه شخص بر خود واجب می کند و پختن یعنی طبخ کردن یا تدارک دیدن.

همین قسمت پایانی بیانگر فردی است که بر خود واجب کرده است هرچه دیگران بخواهند یا نیاز داشته باشند، برآورده کند.

دوست خوبم، در رویای شما راهکار رهایی از این موضوع نیز عنوان شده است: کلمه چرا چندین بار تکرار می شود تا شما بیاموزید، در برابر خواسته دیگران باید موضعی منطقی و معقول پیشه کنید. هرچیزی را به صرف خواسته شدن که نباید محقق کرد. گاه خواسته ها بسیار غیرمنطقی است.

معنی اجاره یعنی به فریاد رسیدن و شما اجاره را پرداخت کرده اید، یعنی تا آنجا که لازم باشد خدمت کرده اید، وام دار کسی نیستید. چرا باید از خود انفعال نشان دهید و بخواهید توقعات ریز و درشت دیگران را اجابت کنید؟

عزت نفس و استقلال شخصیت به شما توان این را می دهد که جایگاه بایسته خود را بازیابید. دیگران باید بدانند تا کجا و چه چیزهایی را می توانند از شما مطالبه کنند.