در زندگی به دنبال تاکسی دربست هستیم / راز حج چیست؟

تعبیر-خواب-ویزا
شکوه کمک به همنوع

هدی :

این خواب را چند ماه پیش دیدم

خواب دیدم در شهری کوچک و نا آشنا به همراه دوستانم در حال گشتن هستیم

ناگهان دوستم گفت بچه ها فرصت حج رفتن دارد تمام می شود دیگر لحظات اخره بهتره زودتر حرکت کنیم

بعد در پلیس راه جاجرود ایست بازرسی بود و هر کسی را برای رفتن به تهران راه نمی دادند

دوستم گفت بریم تاکسی دربست بگیریم رفتیم کارتهایمان را در اوردیم به ما بلیط دادند

نفری ١٣۵٠٠٠ تومان

جالب بود که کارت ان سازمان را فقط من دارم ولی دوستانم هم در خواب داشتند

بعد به مدرسه ای رفتیم که ادمهایی که می خواستند به حج بروند انجا جمع شده بودند و اموزش می دیدند!!

جلوی در یک کلاس همسر سابق دوستم را دیدم با شنلی مانند فرشته مرگ که به رنگ سبز بود

کلاه شنل بر سرش  بود و جلوی دیدش را گرفته بود

من داشتم قالب تهی می کردم-در عالم واقع هم ببینمش همین حس را دارم-فرار کردم به کلاس رفتم که من را نبیند

وارد کلاس شد دوستم خوشششحال جوری به استقبالش رفت که انگار نه انگار از هم جدا شده اند!!!

نیمکتها را دور زدم و از سمتی دیگر از کلاس خارج شدم!!

با عجله به دفتر سرپرست حج رفتم معلم پرورشی راهنماییم بود!!!

پرسیدم فلانی -همسر سابق دوستم- هم به حج می اید؟؟! گفت زمان ویزا گرفتن تمام شده او ویزا ندارد که بیاد!!

بعد در صحنه ای دیگر دختر خاله م را با این همسر سابق دیدم .

این بارلباس عادی تنش بود و خیلی راحت با هم نشسته بودند انگار با هم ارتباط داشتند!!!

بعد خاله م را دیدم از او پرسیدم دختر خاله با این پسره دیوانه ست !جوری با من برخورد کرد که انگار من حسودیم شده!!!

حالا این خواب تکه تکه، سوالهای زیادی در ذهنم ایجاد کرده

دوستم؟

کارت ان سازمان؟

حج رفتن؟

همسر سابق ؟و ترس وحشتناک من ؟استقبال عجیب دوستم؟؟

دخترخاله م؟

 

تعبیر :

#شهر نماد مناسبات اجتماعی مدون است.

#دوستان نماد مناسبات اجتماعی مثبت و محرک است.

در واقع، #دوست شخصی است که ما با او خوش می گذرانیم و ما را سرشار از احساسات خوب و حمایتگرانه می کند.

«گردش شما با دوستان در شهری ناآشنام به معنای لزوم شناخت مرزها و راه و رسم صحیح دست یافتن به احساسات خوب است. گره خواب و در نتیجه مشکل شما در همین جاست. به نظر شما، بایدها و نبایدهای مثبت اندیشی و کمک  چیست؟

قسمت های بعدی خواب لایه لایه به باز کردن گره های این معنا پرداخته است.

پلیس نمایانگر قوانین و حج به معنای راه تحقق قوانین است

#پلیس_راه اشاره به قوانین مسیر دارد و #حج نماد راه و رسم پالایش وتمرین رهایی از نابهنجاری ها است. هنگامی که در خواب نماد #حج را می بینیم، یعنی باید برای رفع نواقص شخصیتی یا نابهنجاری ها تمرین کرده و درست اندیشیدن و درست عمل کردن را بیاموزیم.

در رویای شما، چالش داستان با همسر سابق دوستتان شروع می شود. رویکرد دوست شما و دخترخاله تان با او از نوع سازنده و هدایتگر و اصلاحی هستند؛ اما رویکرد دفعی شما، ویرانگر است. دوست خوبم، اگر انسانی چشم ها را ببندد و #شنل مرگ بر سر بیاندازد (یعنی رویکردی مخرب داشته باشد)، بی گمان اصلاح ناپذیر است و طبیعی است #ویزا و مجوز تعالی نخواهد گرفت؛ اما، داستان رنج آور خواب این است که شما نیز #ویزا نخواهید گرفت.

خواب از شما می خواهد تا  به جای دافعه به جذب و هدایت آدم ها بپردازید. این که فلانی یا حتی جلوتر، همسرم ایراد دارد. بسیار خوب، واقعی ست، درست؛ اما راهش دفع کردن و نفی کردن است؟ آیا اگر آدم ها شبیه شما فکر می کردند، هیچ معتادی موفق به ترک و هیچ بیمار دلی قادر به درمان می شد؟ بیمار را همان گونه است ببیند. #ترس بیش از حد شما، نمایانگر فقدان پذیرش بزرگی است که در ذهن دارید. شما حاضر نیستید، حامی و انرژی مثبتی برای ساختن و درمان دیگران باشید؛ اما این گونه بودن، #ویزای درمانگری و عاقبت به خیری را از شما میگیرد.

#مدرسه همچون #حج نماد آموزش الفبا و اصول صحیح زندگی است. به جای نفی کردن، به جای آن که شبیه #معلم پرورشی راهنمای تان باشید، و آدم ها را طبقه بندی و خودی و غیرخودی کنید، بیاموزید می توان محبت کرد و دستگیر دیگران بود تا با نیروی عشق، اصلاح شوند و زندگی را دوباره تجربه کنند.

 

هدی:

ممنون از تفسیرتان

این بار قسمتی از تحلیلتان را قبول ندارم! البته چون شما نه من و نه ادمهایی که در خوابم هستند، را نمی شناسید!

من از میزان ترس خودم واقعاً تعجب کردم ولی همان طور که گفتید همسر سابق ادم مخرب و خطرناکی هست

ترس و محافظه کاری تا جایی که حالت تسخیر شده به خود نگیرد لازم و به جاست!

برخورد دوستم و دخترخاله م پذیرش چیست؟!پذیرش ادم مخربی که به دوستم کم اسیب نرساند؟؟!

من هم با دیدگاه صفر و یکی موافق نیستم، ولی با این هم موافق نیستم به هر کسی محبت بی شائبه داشته باشم

شاید خواب حالت زیاده روی بیش از حد من را در حد و مرز گذاشتن ،می رساند در برابر دخترخاله و دوستم که پذیرششان انقدر زیاد هست که در هر ظرفی مانند اب به شکل همان ظرف در می ایند!

کتاب زنان شیفته منظور من را می رساند!

فقط در مورد کارت شناسایی چیزی نگفتید؟!

چرا دوستانم هم ان کارت را داشتند و از ان استفاده کردند؟!

 

پاسخ:

دوست عزیز، خواب یک معادله ریاضی است. پلیس و ویزا اشاره به چارچوب منع ها دارد. ضمنا بنده نگفتم محبت بی حد و حصر. خواب به لزوم بازنگری در نگاه شما به انسان خوب و انسان بد اشاره دارد. بسیاری از آدمهای اطراف ما گرفتار مشکل هستند و باید حمایت شوند  . بعضی وقتها لازم است ما نقش معلم، مشاور و درمانگر را بازی کنیم. در رویای شما، دوست شما و دختر خاله تان نماد انسانهایی هستند که همانند یک معلم و مشاور خوب در کنار فرد قرار گرفته و باعث درمان او می شوند. مردی که شنل مرگ به تن دارد و حاضر به دیدن هیچ واقعیتی نیست، زمانی که با قلبی باز، اما درمانگر با او وبرو شویم قابل اصلاح است. بنده موارد مشابه این زیاد دیده ام. انعطاف ذهنتان را افزایش دهید. در این مملکت بسیاری از مردم از نابهنجاری رنج می برند، آیا راندن و نفی کردن،  راه درست است؟

اما کارت اعتباری برای گرفتن تاکسی است و تاکسی نماد ذهنی انعطاف پذیر است که به تفکرهای مخالف یا ناهمسو اجازه حیات می دهد. منتها شما قصد دربست گرفتن دارید، یعنی ذهن جمعی را به تصرف خود درآوردن.

عدد ۱۳۵۰۰۰ شامل عدد یک است، یعنی وجود یگانه و منسجم، فردی که چون خدا خود اندیش است. ۳ نماد احساس است، تفکری که تحت احساسات قرار دارد. ۵ نماد انگشتان پنجگانه و نماد عمل است. به این ترتیب، هزینه ۱۳۵۰۰۰ تومان نشان می دهد، تفکر خود خواهانه و آکنده از احساست مبنای عمل قرار می گیرد. صفرها سه هستند و عدد یه گفتم احساس و صفر تاکید کننده است. شما نباید هم به این سادگی پذیرنده باشید، زیرا قلعه مستحکم ۱۳۵۰۰۰ از آن دفاع می کند. بشدت مقید به باورهایتان هستید.

بار دیگر تکرار می کنم:

۱ عدد خوداندیشی و چسبیدن به باورهای خود

۳ عدد احساس و تصمیم گیری های احساسی

۵ عدد عمل و اقدام کردن

۰ عدد تاکید

جمع آنها می شود، قلعه ای که هیچ انسانی قادر به فتح آن نیست. خدا می گوید از سنگ سخت تر که بعضی از سنگ ها خاشع می شوند، برخی از میانشان آبی فرو می چکد؛ اما قلبی که سه قفله شده باشد، مگر می شود آن راباز کرد. بی رحمانه حرف می زنم، زیرا باید نسبت به این احساس ناروایتان بسیار بی رحم باشید و خود را بکشید تا دوباره زنده شوید.

هدی عزیز کمابیش به خاطر دارم، خواب ها همواره همین پیام را برای شما داشته اند. منطقی هم هست. انسان تا زمانی که ته یک چاله مانده باشد، مشکلش فرق نکرده و پیام خواب ها نمی تواند چندان تفاوت کند. سریع نگاهی به دو ایمیل گذشته تان زدم و دو متن زیر را پیدا کردم:

  1. دوست خوبم، آن زن از دید شما فضولباشی بی ارزش است، ولی همان زن می تواند جیزی برای یاد دادن به شما داشته باشد . او  یک ویژگی در خور احترام دارد. او یک تامین کننده و اداره کننده عالیست.
  2. آموزشگاه زبان اشاره به لزوم شناخت دارد. زبان که بلد نباشید، چگونه می توانید با دیگران تعامل کرده، مسائل را بشناسید و بعد تصمیم درست بگیرید؟ بله، زبان نماد شناخت و فهم مسیر درست، انتخاب درست و نمایانگر الفبای تصمیم گیری است. این معنا را آن مسیر پرپیچ و خم انتهایی به وضوح نشان می دهد. بصیرت که نداشته باشی درون پیچ و خم های زندگی گم می شوی و تصمیماتت گرفتار خطا و اشتباهات ریز و درشت می شود. اما، همسری از قم اشاره به ساختار تفکر خودتان دارد. وقتی شیرازه های ذهنتان را با منطق شفافیت نبخشیده باشید، درون تار و پود عصبیت ها و تفکر احساسی اسیر می شوید

همان مفاهیم، در خواب امروزتان متجلی است. لابد شما داستان هفت خوان عطار نیشابوی را شنیده اید. پس، تغییر کنید، از این خوان که اسیرتان کرده رهایی یابید، اجازه ندهید، ذهنیت سفت و سخت و ناپذیرتان بیش از این قلب زیبای شما را در خود مهار کند: سفر حج زندگیتان را آغاز کنید. اگر در خواب دیده اید به سفر حج می روید، اگر به شما گفته شده آخر وقت است، یعنی باید فرصت باقی مانده را غنیمت بشمرید و با تمام توان خود را تغییر دهید.

 

هدی:

سپاس از اینکه وقت گذاشتید و مبسوط توضیح دادید!!

ممنونتان می شوم هر زمان که فرصت کردید ،خواب دوم را هم تحلیل کنید!

۲ نظر

  1. خسته نباشید
    خواب دیدم در یک گاوداری داخل یه سالن بزرگ تعداد ۷۲تا گاو اصیل دارم و چندین نفر از فامیلهامون در حیاط گاوداری راجع به گاوهای من صحبت میکنن…تعبیرش چیه …..؟!