به خودم با حالتی وحشتناک نگاه میکردم!

افسردگیوفا:

سلام
من مدت زیادی هست که شب ها به خاطر فشار زیاد خواب وحشتناک میبینم ! مشکلات با خیلی افراد و افکار زیاد باعث این خواب ها شد اما خوابی که امشب دیدم خیلی متفاوت بود ! خواب دیدم در خانه ای وارد شدم که همه ی کسانی که اونجا هستند دوستان و دشمنان من هستند که در یک خانه کنار هم هستند من به اتاق کوچکی رفتم و در خواب به خواب رفتم در اتاقی که من درآن بودم چراغی روشن بود اما بیرون از اتاق همه جا تاریک بود و همه خوابیده بودند . در اتاق چشمانم را که باز میکردم خودم را میدیدم که خیره خیره به خودم و با حالتی وحشتناک نگاه میکردم دو بار او را( خودم را ) به عقب هل دادم دفعه سوم که چشمانم را باز کردم خودم رو دوباره دیدم اینبار چشمانش دقیقا روبروی چشمان من بود و با حالت خیلی ترسناکی به خودم نگاه میکردم ! فریاد زدم افرادی که در آن جا بودند به اتاق آمدند اما کسی او (خودم را که به من نگاه میکرد ) نمیدیدند !
با شدت ترس از خواب بیدار شدم… خواهش میکنم کمکم کنید … آروم و قرار برایم نمانده :(

تفسیر:

تو خود حجاب خودی از میان برخیز. در حقیقت، ریشه تمام مشکلات عصبی و چالش های ذهنی تان به نحوه نگاه خودتان باز می گردد. آدمی که به شدت خود را در مسائل مختلف مقصر و شایسته سرزنش می داند. این نگاه در نهایت برون فکنی شده و انسان ها را به دوست و دشمن تقسیم می کند. اما، آیا براستی آن دیگران دشمن شما هستند؟!
خانه نماد آرامش و جمع افراد مختلف بیانگر این معناست که می توان در کنار آن دیگران زیست و به آرامش رسید؛ اما شما به اتاق کوچکی رفتید، که اشاره به انزوا و تنگ کردن دایره امکانات دارد. چه اصرار غریبی دارید تا خود را در تنگنا قرار دهید!
محیط بیرون تاریک است تا نشان دهد تشخیص درستی از واقعیات پیرامون ندارید و چراغی درون اتاق را روشن می کند تا تمرکز خواب روی خودشناسی باشد.
دوست عزیز، آن من دیگری که با توحش و خصومت به شما می نگرد، در حقیقت ساز و کار ذهنی شما را نشان می دهد که بسیار خصمانه و خودمقصر بین است. تلاش شما برای عقب راندن او، در حقیقت کوششی برای نادیده گرفتن خطاهای خودتان است. حاضر نیستید بپذیرید و با این حقیقت روبرو شوید که دشمن واقعی در نفس خودتان قرار دارد. آن دشمن را بازشناسید و به زندگی طبیعی باز گردید. آدم ها بدخواه ما نیستند، آنان به عملکرد ماست که واکنش نشان می دهند، زمانی که دنیای ذهنی شما پر از توطئه چینی های خیالی دیگران در حقتان است، طبیعی است که امکان برقراری رابطه سالم و بدون استرس با آدم ها را از دست می دهید.
به خویش بازگردید، نحوه نگاهتان را اصلاح کنید و به عنوان یک آدم معمولی کاملا معمولی در جهانی معمولی زندگی خوب و فارغ از استرس های بی جا داشته باشید.