تعبیر خواب جهنم و بهشت

فرشتهمرضیه:

سلام.خسته نباشید.ممنون میشم خوابم رو تعبیر کنید.ببخشید که طولانیه
خواب دیدم خونه پدربزرگم نشستم .یهو سرم گیج رفت وقتی داشتم بیهوش میشدم مادربزرگ مرحومم رو با لباس سفید بین جمعیت اتاق دیدم.بعد دیدم دارم با مادرم راه میرم(حس میکردم تو این دنیا نبود و عالم فرشته ها بود)که یکی بهمون گفت برید اونجا.دارن به کسایی که کار نیک کردن پاداش میدن(تو خواب فهمیدم فرشته هان).با مادرم رفتم و تو راه دوستمو دیدم که داره از همونجا میاد و یه گردنبند بهش دادن.یهو کشیده شدم به سمت بالا.بعد یه جا فرود اومدم که ساختمان های بلند و سیاهی داشت فهمیدم جهنم است. تعجب کردم و گفتم من اینجا چکار میکنم که دوباره کشیده شدم به سمت بالادر همون حین به خودم گفتم: آها توی قران نوشته بود که جهنم زیر بهشته. توی حیاط خونه پدربزرگم فرود اومدم اما میدونستم اینجا بهشته چون خیلی زیبا بود.رفتم طرف پله ها. رفتم بالا و به در راهروی ورودی رسیدم.یه میز بود که پشتش یه مرد با شنل و لباسی فاخر نشسته بود تا منو دید گفت بفرمایید شما فرمانروای بهشت هستید.بهش گفتم من اولین باره که میام اینجا.کشیده شدم داخل خونه. یه مرد بهم یه عکس نشون دادو گفت به ما گفتن هرکس این تاج سرش باشه فرمانروای بهشته.یه آینه داد خودمو ببینم.اون تاج سر من بود که یه سنگ بزرگ صورتی روشن مثل الماس روش بود و یه شال زرد هم سرم بود.که یهو از خواب پریدم.ممنون

تفسیر:

تب دنیا گرفتارتان نکند، آیا طالب تنقلات دنیایی هستید، در حالی که خدا بهترین هدایا را به شما ارزانی داشته است؟ دوست عزیزم، پرافتخار ترین هدیه خدا به شما برخورداری از صفات حسنه مادربزرگتان است که قادرید با عقل و بصیرت آن را اعتلا بخشید. گردنبند، ساختمان های بلند و دنیا را واگذارید برای طالبان آن. در شما خدا چیز دیگری مقرر کرده است. پس عقلتان را حاکم کنید و بر آنچه شایستگی دارید و چه ارث زیبایی برده اید، استوار بایستید.
خانه پدربزرگ مکانی است که شما باید با مشیتتان روبرو شوید. آنجا سرتان گیج می رود، چرا که هنوز نمی دانید که هستید و خودشناسی چه امر دشواری است. اما خدا دشواری را برایتان آسان کرده است. میان جمع مادربزرگ با لباس سفید ایستاده تا گرانبهاترین الماس جهان را نشانتان دهد.
قدر فرصت ها را بدانید. در سیر و سلوک شما گردنبند و ساختمان های بلند نمودی از دلبستگی هاست. اما، خدا برای هر بنده ای شانی و مقامی مقرر کرده است. کم نبوده اند بندگان بزرگ خدا که زندگی فاخری نداشتند. می فهمید که؟! برای شما فاخرترین جامه ها در معنویت تدارک دیده شده است. تعبیر خواب جهنم شرایط محنتی است که ما به واسطه عملکرد خود در آن گرفتار شده ایم. در نقطه مقابل، تعبیر خواب بهشت شرایط خوشایندی است که خود آن را مهیا کرده ایم. پس عملکردهایتان را جلا دهید و فرصتی شایسته برای خود مهیا کنید.

در رویای شما، آن مردان نمودهایی از عقل معنوی هستند که نشانه های طریقت صحیح را به شما نشان می دهند: تاجی از فرهیختگی و درایت که از جدتان به ارث برده و باید ادامه دهنده چنان طریقتی باشید. پس، دلواپسی های دنیایی را کنار بگذارید و آنچه هستید را باز شناسید.

پاسخ مرضیه:

یه دنیا ممنون از تعبیر خوبتون.فقط یه سوال تو این خواب یعنی من آدم مادیاتی هستم یا نباید گرفتار مادیات بشم؟و اینکه جایگاهم پیش خدا خوبه یا نه؟بازم ممنون

پندارنو:

نه، محتوای خوابتون نشون می ده که احساس خوبی نسبت به نفس خودتون دارید. در یه جای خواب می گید، من اینجا چکار می کنم؟ و بعد درک می کنید جهنم زیر بهشته. چه تصویر جالبی! در حالی که در دنیای مادی آسمان خراش نماد بالا رفتن و به بالاهای قدرت و ثروت رسیدن، در دنیای معنوی یعنی آزاد بودن از اسارت تعلقاتی این چنین.
دوست خوبم، البته دنیا فریبکار است و شما هم مثل هر آدمی وسوسه می شوید و یا گاه دلتان درد می گیرد که کاش…! خواب به شما راه صحیح زندگی را نشان داده است، راهی که در پرتو آن به آرامش واقعی دست می یابید. خانه مادربزرگ در حقیقت با آن ظاهر زیبا و جادویی آرامش عمیقی را نشان می دهد که وقتی به خودشناسی کافی برسید به آن دست می یابید. صفات حسنه مادربزرگتان را در خود باز شناسید و به آن عمق زیبای آدم بودن برسید.

۶ نظر

 1. سلام
  خواب دیدم تو مکانی هستیم که گویا جهنم من و همسرم و چندتا از دوستام ۶ یا ۷ نفری میشدیم خیلی عجیب و فانتزی بود فرشته های عذاب وقتی مارا میگرفتن یه دفعه مثل دسته وسیله ای میشدن که باش نون سنگک تو تنور میدان و ما هم مثل اون قسمت که تو تنوره رومن به سمت اتش بود ولی اتش خیلی کم میسوزند و بعد هم دیدم انگار تو این دنیا بودیم و من لباس روحانیت تنم بود و انگار روحانی شده بودم….. ممنون میشم نظرتو رو برام بگین

  • فرشته نماد وجه خلوص یافته و کامل است. در واقع، فرشته بی نقص است. فرشته عذاب و آنچه شرح دادید، نشان می دهد دو رویی و نفاق در روابط اجتماعی و به ویژه زناشویی همانند شعله ای نرم به تدریج وجه ارتباطی ما را می سوزاند و تباه می کند.
   دوست عزیز، در علم ارتباطات بر صداقت و روراستی دو طرف ارتباطی تاکید جدی می شود. اگر می خواهید روابط سالم و رشد یابنده ای با همسرتان و در مناسبات اجتماعی تان داشته باشید، غش را کنار بگذارید و صادق و صالح باشید. خواب، به انسان راهکار رهایی از گره های زندگی را نشان می دهد.
   شناخت خدا تکلیف است. در کارگاه پندار نو، درس های شناخت را تمرین کنید: http://goo.gl/u5miGv

 2. سلام من توخواب دیدم توبهشت هستم همه ی خانواده پدرومادر وخواهر برادرم اونجان بعد دیدم انگورهای زیادی ازبالا دارن میان بعد رفته رفته به من نزدیک می شدند تامن اونا روبخورم بعد ازخواب پریدم تعبیرشو بهم بگید مرسی به ایمیلم جوابشو بدید مرسی

 3. با سلام.من خواب دیدم یه جای خیلی رویایی هستم.اونجا یه در بود که دیواری نداشت.جلوی در پر از آدم بود…من هیچ کدوم رو نمیشناختم.بین اون جمعیت من و بابام هم بودیم.هرچی به در نزدیک تر میشدیم میفهمیدم پشت در چیه…همه به نوبت میرفتن جلوی در و درو باز میکردن و داخل رو نگاه میکردن.وقتی نوبت به من رسید درو باز کردم دیدم یه جایی هست خیییلی زیبا فهمیدم بهشت هست توی آسمونش حبابای زیادی بود که توی هرکدوم یه نفر بود که فهمیدم اونا بهشتین…اما یه لحظه همه چیز عوض شد و اونجا به جهنم تبدیل شد،قبل از اینکه آدمای جهنمی رو ببینم بابام اومد پیشم و بهم گفت خالت گم رفته میخواد خودشو نابود کنه،ترسیده باید حتما بریم کمکش کنیم..منم به ناچار دنبال بابام رفتم..اما خالمو پیدا نکردیم