اسم نوزاد «حسین» بود

محبت-ایثار-مهربانیماری:

سلام
دختر دایی من خواب دیده که من بچه ای در شکم دارم که قبل از اینکه کامل بشه اون رو از شکمم در میارم و به اون میدم و اون بچه رو در شکمش قرار میده تا نه ماهش کامل بشه و بچه رو بدنیا میاره و میگه بعد از بدنیا اومدنش احساس بسیار عمیقی نسبت به بچه داشته و بعد از من میپرسه که اسمش رو چی بذاره و من بهش میگم اسم این بچه از قبل معلوم شده، اسمش حسینه (من و دختر داییم هر دو ازدواج نکردیم و رابطه صمیمی ای داریم، گفتم شاید در تعبیر تاثیر داشته باشه)

تفسیر:

به دختر دایی تان بگویید: چون حسین بودن ساده نیست. خود را از حب دنیا خالی کردن اصلا کار آسانی نیست؛ اما مسیر کمال شما از همین راه می گذرد. زحمات ایثارگرانه تان را با احساسات تملک گرایی خراب نکنید. افرادی که با تمایلات دنیایی کار خیر می کنند، جز باد درو نخواهند کرد. اگر به کسی در مسیر رسیدن به هدفش کمک می کنید، از همان آغاز توجه داشته باشید که هدف متعلق به اوست، نه شما. پس چون کار به نتیجه رسید، توقعات نامعقول نداشته باشید.
جنین هدف را نشان می دهد، محصولی که وقت و سرمایه مان را پایش می گذاریم تا به بار بنشیند. هنگامی که شما جنین را به رحم می گیرید، یعنی از خود مایه می گذارید و برای به ثمر رسیدنش انرژی و داشته هایتان را هزینه می کنید. اما، به صورت طبیعی نتیجه این تلاش دلبستگی است. آیا باید بدین دلبستگی از دید مالکیت نگریست؟ آیا باید برای خود حق داشتن، تملک و ولایت قائل شد؟ ماری با عبارتی قطعی واقعیت را آشکار می کند: اسم این بچه از قبل معلوم شده، اسمش حسین است.
از قبل معلوم بودن، یعنی از ابتدا به ساکن مشخص بوده حضور شما و مساعدتتان بر چه اساسی است: کمک کردن. در حقیقت، حسین نماد ایثار و ازخود گذشتگی است. افرادی را نشان می دهد که بدون هیچ تمنای مالی به خدمتگزاری می پردازند و هیچ چشم داشتی از عواید کارشان ندارند. نمونه این افراد را می توان در سازمان های مردم نهاد NGO مشاهده کرد.
دوست خوبم، اگر مسجدی بنا می کنید، از همان ابتدا نیتتان را صاف کرده و مراقب باشید، دلبستگی ها موجب انحراف ذهنتان نشوند.
بسیار خوب، حال ببینیم خواب چه پیامی برای ماری دارد: شما فردی بدون تعارف و معذوریت اخلاقی هستید. جایی که لازم باشد حرفتان را بدون هیچ حس انفعالی بر زبان آورده و با کسی رودربایستی ندارید. این ویژگی ستوده و ارزشمندی است که همه انسان ها باید آن را داشته باشند. انسان های منفعل هیچگاه قله های مرتفع را فتح نمی کنند.

۲ نظر

  1. من دختری ۲۶ساله از سنندج ده ساله شیعه شدم و چندبار امام حسین ب خوابم اومده دیروز دوباره خواب ان بزرگوار رو دیدم فقط تنها حرفی ک تونستم بهش بگم بهشتی بودن پدر و مادرم بود
    خیلی ازاین اتفاق خوشحالم