کاخ قدیمی و انگشتری منقوش به نام علی ابن ابیطالب

مهرداد:

در زمان قدیم، زیر یه کاخ مثل زیر زمین بودم و داشتم اونجا واسه خودم می‌گشتم. هر کجا رو نگاه می‌کردم انگشترهای سفید و نگین دار، ظرف‌های تاریخی و گیره سر و از این جور چیزها پیدا می‌کردم. یکی از انگشترها یه چیزی روش نوشته بود، فکر کنم مثل «یا علی ابن ابیطالب». فکر کنم این نوشته شده بود. آدم اهل نماز و روزه و… اینها نیستم. ممنون می‌شم جواب بدین. مرسی.

تفسیر:
این خواب بسیار مهم و شاید مهمترین خوابی است که در زندگی‌تان دیده‌اید؛ زیرا طریقتی را نشان می‌دهد که می‌توانید با انتخاب آن رستگار شوید.

کاخ نماد تجملات و ثروت دنیاست. آیا شما آن را انتخاب  می‌کنید؟  آیا زندگی‌تان را وقف رسیدن به ثروت و قدرت و لذت‌های شهوانی می‌کنید؟ آن انگشترها، آن ظروف همه متعلق به چنین انتخابی هستند. اما، این که کاخ قدیمی است، اشاره به فانی بودن و گذرا بودن دارد. بسیاری بوده که آمده‌اند در این کاروانسرا نشسته و بعد مهلتشان تمام شده است. دوست خوبم، در مسیر موقعیت‌هایی  که برابرتان قرار دارد، به انگشتری با نام «علی ابن ابیطالب» می‌رسید. انگشتر ماهیت قدرت را نشان می‌دهد و علی نماد ایستادگی در مسیر حق  است.

رویا شما را برابر این انتخاب قرار می‌‌دهد که مرد حق باشید، چون علی زندگی‌ و هستی‌تان را نثار حق کنید و استوار  چون آن شیر بیشه عدالت حق را پاسبانی  کنید. آیا انتخابی نیکو نیست؟

مهرداد عزیز، این شما هستید که می‌توانید انگشترهای مرصع و نیگن‌دار را بر گزینید یا نه، انتخابتان آزادگی ست و می‌خواهید استوار برای حفظ راستی بایستید. انتخاب با شماست.

یک نظر

  1. حالا که خواب انگشتری حضرت علی (ع) را دیده اید پیشنهادی برایتان دارم. تعبیر خوابتان هم که دنیای گذراست و ایستادگی برای حق. به جمعیت دانشجویی امام علی (ع) که از کودکان کار و زنان بدسرپرست حمایت میکنند و برایشان فرهنگ سازی مینمایند رجوع کنید. شاید این همان راه رستگاری شما باشد.