پوشیدن لباس عروسی خواهر و مهمانان اندک

سارا:

انگار عروسیم بود ولی خیلی سوت و کور بود. لباس عروسی رو پوشیدم که خواهرم دقیقا ۲ سال پیش تو عروسیش پوشیده بود. مهمان خیلی کم داشتیم،  حتی حمامم نرفته بودم و دامادم حضور نداشت.

تفسیر:

هدفی را انتخاب کرده اید و قصد انجام آن را دارید، اما تعلل نشان می دهید. آیا به این طریق، به عزت نفس خودتان صدمه وارد نمی کنید. تصمیم می گیرد شرایط را تغییر دهید،  وضع را عوض کنید و بهار را به زندگی خود بیاورید، اما یک جای کار می لنگند، شما هنوز همان آدم قبلی هستید و به سرعت انگیزه و شتاب برای تغییر را به فراموشی می‌سپارید.

سارای عزیز، زمانی که لباس عروس قدیمی را می پوشید، یعنی سرفصل جدید را با همان مطلع قدیم شروع کرده‌اید. تغییر نیازمند یک تحول اساسی و بنیادی است. شما حتی حمام نرفته‌اید. حمام چه نماد زیبایی! جایی که باید گرد و خاک ذهنی را شست و با هوشیاری و اندیشه‌ای شارپ فعالیت را آغاز کرد.

برای این که معنی خواب را بهتر بفهمید، همه آن چیزهایی که دیده‌اید مربوط به خودتان و بخشی از سبک و سیاق زندگی‌تان در نظر بگیرید. حالا شد، عروسی که لباس کهنه را می‌پوشد، حمام نرفته، داماد حضور ندارد و مهمان‌ها چقدر کم هستند. تمام مقدمات آنچنان بد تدارک دیده‌ شده‌اند که به نتیجه رسیدن تغییر و اهدافتان را محال می‌کنند.

پیش از آن که بخواهید برنامه‌ریزی برای حضور در کنکور زندگی کنید، ببینید واقعا آن را می‌خواهید؟ اگر بله، پس واقعا بخواهید! J یعنی عزمتان را جزم کنید و با تمام وجود تلاشتان را بکنید.

۲ نظر

  1. خیلی ممنون از تعبیر زیبا و واقعیتون،راستش من شبی که این خواب رو دیدم قصد داشتم رابطم رو با نامزدم که چند ماه پیش تو قطع کرده بودم دوباره از سر بگیرم؛ اما همانطور که شما فرمودید مرددم و تصمیمی نگرفتم. شما میتونید ارتباطش با این خواب چی میشه؟ این کار رو انجام بدم یا نه؟

    • دوست عزیز، عمیق و دقیق نگاه کنید. پیام خواب، رهایی از زندگی خنثی و عزم را جزم کردن برای پذیرش مسئولیت زندگی است. با اما و اگر و آره و نه‌های احساسی و یک روز آفتابی و یک روز ابری بودن که نمی‌توان به هدفی دست یافت. اگر قصد دارید، درباره زندگی مشترک فکر کنید، عمیق و با احساس مسئولیت فکر کنید، تمام جنبه‌ها را ببینید و بعد تصمیم بگیرید. برای عزت نفستان که شده، به تصمیم‌هایی که در زندگی می‌گیرید بها دهید. انسان مردد، در همان وضعیت تعلیق باقی می‌‌ماند و راه به جایی نمی برد. در رابطه با نامزدتان نیز باید بگویم، ابتدا ببینید چه هدفی از شروع مجدد آن رابطه دارید؟ آیا جدی هستید؟ آیا در او شایستگی لازم را دیده‌اید؟ آیا فکر می‌کنید قادر به خوشبخت کردن یکدیگر هستید؟ این شما هستید که باید به این پرسش‌ها پاسخ دهید.