مالیدن تخم مرغ به جوجه

world_10_temp-1387263015-52aff427-620x348ترنج:

خواب عجیبی دیدم که احساس میکنم تعبیری داشت
شات اول: دیدی از اتاق خودم به اتاق پدر مادرمه که پشت پنچره اش یه جوجه در حال خروس شدن با تاج بزرگ نشسته.
توی دلم میخواستم جوجه ام مرغ بشه چون انگار هر جوجه ای مادرم می‌آورده خروس میشده و من میخواستم جوجه خودم مرغ باشه. بعد صدای تلویزیون رو شنیدم که جوجه هایی که میفروشن فقط خروسن و من فکر می کردم چطور از تخم مرغ میفهمن خروسه یا مرغ؟
تخم مرغی در دست داشتم که شکست و جوجه شد و بعد نمی دونم چرا تخم مرغ دیگه ای رو شکستم و مالیدم بهش.
بعد دوتا گنجشک تو خونه بود. یکی تقریبا جوجه بود. براشون برنج آوردم و خوردن. مادرمم بود. وقتی رفتم تو اشپزخونه و برگشتم داشتم با مادرم تو اتاق حرف می زدم که نشستم رو تختم رو بالشت.  وقتی بلند شدم دیدیم گنجشک ها زیر من موندن و له شدن. گنجشک بزرگ رو مادرم برداشت و برد دستشویی. من دم در دستشویی نشستم هرچی سعی کردم گنجشک کوچیک رو احیا کنم نشد. مادرم گنجشکی که برد رو زنده برگردوند.

شات دوم: انگار که بیدار شدم و قبلی خواب بوده. خوشحال شدم از این اتفاق.
پشت پنجره اتاق قبلیم که الان اتاق پدر مادرمه (و تو خواب من وسایل داخلش ترکیبی از هر دو بود) یه جوجه در حال خروس شدن بود و یه پرنده دیگه(نمیدونم پرنده اش چی بود اما از اون یکی کوچکتر بود)
رفتم براشون نون اوردم.خروسه نمیذاشت اون یکی زیاد بخوره…چندبار رفتم اشپرخونه و تیکه تیکه نون اوردم.پنجره باز بود و پرده کنار.
وقتی داشتم بهشون نون میدادم یه پرنده خوش آب و رنگ جیغ جیغو اومد داخل اتاق. فکر کردم مامانم ببیندش خوشحال میشه. نگرفتمش گذاشتم تو خونه بمونه و یه بار دیگه هم یه  پرنده سفید دم دراز اومد و بعد هردوشون تو خونه گم و گور شدن. نفهمیدم کجان…

تفسیر:

دنیای شلوغی دارید. اهدافتان را اصلاح نمایید و با رعایت اصول کارهایتان را انجام دهید.

کارآموزی را تصور نمایید که نزد استاد نقاشی رفته باشد؛ اما بی توجه به اصولی که به او گفته می‌‌شود، هرجای تابلو که خوشش آمد، رنگی و خطی بکشد. اثر او هر چیزی می‌تواند باشد جز یک تابلوی نقاشی!

در رویای شما، جوجه نماد کاری است که برای انجام آن باید از اصول خاصی پیروی کرد. این که جوجه‌ها فقط خروس می‌شوند، یعنی قواعد کار یک مسیر و نتیجه مشخص دارد. نمی‌توان مرغ داخل فر گذاشت و ماهی سوخاری بیرون آورد.

آیا به جوجه تخم مرغ زدن، راه حل شما برای رسیدن به هدف است؟ این عملکرد اشتباه را در قضیه غذا دادن به پرنده کوچکتر در شات دوم نیز می بینیم. چرا هر دفعه کمی نان می‌آورید؟ و چرا برای سیر شدن پرنده کوچک او را از خروس جدا نمی‌کنید؟ این‌ها و نشستنتان روی گنجشک‌ها و ناتوانیتان از احیا کردن گنجشک کوچک همه نشانگر رفتار غیراصولی و اشتباه شماست.

دوست خوبم، مادرتان نماد فردی است که با پختگی و طبق اصول عمل کرده و برای مثال اگر آشپزی می‌کند، غذاهایش کیفیت مناسب را دارد، چون او به دنبال تولید مرغ از جوجه خروس‌ها نیست!

این که پرنده جیغ جیغو را وا می‌گذارید تا مادرتان خوشحال شود، خود گواه دیگری بر طرز تلقی اشتباه شما از مسائل و ساده اندیشیدنتان است. برای این که به انسانی بالغ تبدیل شوید، اصول درست رفتار کردن و انجام صحیح کارها را بیاموزید. نقاش صاحب سبکی که غالب‌های گذشته را می‌شکند، اصول اولیه نقاشی را در غالبی جدید می‌ریزد، نه این که آن‌ها را نقض کند.

۲ نظر

  1. ممنون بابت تعبیر…
    اما در مورد مرگ گنجشک
    من واقعا از تعبیر سر در نمیارم
    اما به نظرم این قضیه گنجشک کوچیک و بزرگ و مرگ اونی که دوسش داشتم معنای بیشتری داشت

    • معنای اصلی رو سعی کردم براتون شرح بدم. اما گنجشک کوچیک و بزرگ مثل جوجه و خروس نماد خامی و پختگی هستند. مادرتون گنجشکی رو ریکاوری می‌کنه چون می‌دونه چطور باید عمل کنه و شما نمی‌تونین چون راهش رو بلد نیستید. اما دوست داشتن شما از سر احساسات کودک درونتان است. دوست خوبم، رویا تلاش داره به شما بگه تجربه اندوزی کنید و نگاهی بالغ به زندگی داشته باشید. اگر فقط دنبال صدای کودک درونتان باشید، هیچگاه نمی‌تواند سررشته امور را به دست بگیرید و مسئولیت زندگی‌تان را به عنوان انسانی بالغ بپذیرید. گاه ما گرفتار احساسات ناپخته‌ای مثل عشق‌های جوانی و سوداهای دست نایافتنی می‌شویم. منطقی، پخته و به عنوان بانویی کارآمد به تفکر و تصمیم گیری درباره مسائلتان بپردازید.