سگی که کودک را کشته بود در آتش سوزاندند

Dog baring its teethیاشار:

تو برجی که زندگی می کنیم ما طبقه آخر هستیم. خواب دیدم یهو صدای آژیر آتش سوزی ساختمون در اومد !!

تماس گرفتم لابی ساختمون به جای لابیمون یه خانوم جواب داد و بهش گفتم اتفاقی افتاده ولی جواب درستی بهم نداد.

سراسیمه تو راه پله تا طبقه هفتم دویدم، دیدم در یه خونه بازه و کلی آدم تو خونه این ور و اون ور میرن! از هر کی می پرسیدم چی شده، جوابمو کسی نمی داد. بالاخره رفتم تو خونه، دیدم رو تراسشون یه بشکه بزرگ رو آتیش زدن و همه دورش واستادن و گریه می کنن !

با کلی پرسو جو فهمیدم سگ کوچیک اون خونه بچه اونا رو کشته و اون خانواده ام به تلافی اون قضیه سگ بیچاره رو آتیش زدن.

تفسیر:

در جامعه امروز، انواع عوامل تنش زا وجود دارند- عواملی که خارج از فرد هستند  و او قادر به کنترل آن‌ها نیست؛ اما، آیا باید شخص خودش را به دست این تنش‌ها بسپرد. رویا به شما می‌گوید: در برابر عوامل محرک بیرونی، خودتان را کنترل کنید و اجازه ندهید نابهنجاری‌های معمول جامعه، شما را گرفتار تپش روح کنند.

صدای آژیر آتش سوزی محرک بیرونی است که به ما می‌گوید به هوش باش. جالب اینجاست که پاسخ‌های بی ربط زن نیز محرک بیرونی هستند که باعث می‌شود تا فرد بگوید: آیا اینها دلیل کافی برای هیجان زدگی و احساس  خطر نیستند؟ بسیار خوب، قبول. آدم باید در چنین مواقعی مضطرب شود، اما چقدر؟ هیجان پذیری از محرک‌های بیرونی چقدر باید باشد و ما چگونه باید به آن ها پاسخ دهیم؟ آیا با رفتار هیستریک و پرخاشگری‌های عصیانگرانه؟!

سگ نماد محرک بیرونی است که طفل خانواده را کشته، کار بسیار هولناکی است؛ اما به نظر شما واکنش خانواده و در آتش سوزاندن سگ عملی هولناکتر نیست؟

در برابر عوامل تنشزا خود کنترلیتان را تقویت کنید و اجازه ندهید به خاطر عصبانیت مرتکب عملی شوید که بعد از آن موجب پشیمانیتان شود.

یک نظر

  1. سلام ممنون از لطفتون که تعبیر خوابم رو نوشتین
    من به دوستان و خانوادم ام بلاگ و سایت بسیار خوبتون رو معرفی کردم تا از این سایت بهره کافی رو ببرن بازم متشکرم