کارگاه

wonderful-tiger-face-wallpaperدر این صفحه خواب هایی به صورت تمرین مطرح شده و کارآموز باید تفسیر خود را درباره آنها بنویسد. کسب مهارت در تفسیر فقط  از طریق تمرین و تکرار میسر می شود.

 

 

۶ نظر

 1. درود

  نماد ها:
  -ازدواج:
  راه بلدی. ازدواج به سردرگمی فرد در برابر نیازهای بسیار مهم زندگیش پایان می دهد. در رویا، ازدواج نماد راه بلدی و عدم سردرگمی است.

  -خواستگار
  بیانگر موقعیت هایی است که برایتان پیش می آید و حرف زدن یعنی انتقال داده ها و اطلاعات. نماد ابراز آمادگی و قابلیت انجام کاری است

  -خانواده
  برانگیزنده. خانواده در فرد کشش ها و انگیزه ها را ایجاد می کند. در رویا، نماد محرک و عامل برانگیختگی است.

  -خواهر
  محرک احساسی.

  -خانه
  امنیت و آرامش
  خانه بزرگ نماد فرصت‌های زیاد است.

  -مَرد
  نماد عقلانیت

  *****************
  تفسیر خواب:

  ازدواج مهمترین رخدادی است که در زندگی انسان پیش می آید و مراسمی برنامه ریزی شده است.
  شما ظرفیت وجودی انجام کارهایتان به بهترین نحو را دارید چنانچه در تمامی جوانب ضمن بهر مندی از احساستان از عقل و درایت خویش هم بهره ببرید.
  در انجام امورتان کمی جدیت و درایت بیشتری نشان دهید، مطمئنا ظرفیت خوبی برای اوج گرفتن و دیده شدن دارید.اما با تکیه کردن به احساسات صرف نمیتوان برای بلند مدت نیز از نتایج لذت بخش و سعادت بهره مند گشت.
  لذا دست از تعلل در کارها و خود فریبی برداشته و با همت بیشتر و شناسایی فرصت های خوب پیش رویتان از امکانات برای رهایی خود از سر در گمی و کامیابی بهره نیکو گیرید.

  در اصل خواب به بییننده اش هشدار میدهد که فردی توانمند است و خود را در نقطه امن زندگی خویش می بیند لیکن در همین مرحله مانده و حرکتی رو به جلو ندارد و یا انکه خواهان امنیت و اسایش است لیکن انچنان که باید از درایت و عقلانیت و قابلیت های نهفته خویش بهره نمیگیرد تا حصول نتیجه.

  الله العالم

  ************
  من چندان که باید نتوانستم دریابم که نقش اینکه ایشون محل سکنی خودشون با خانواده همسرشان را یک جا می دیدند ؛ تعبیرش چه میتواند باشد !!؟
  ایا استقلال اندیشه ندارد ؟
  ایا وابستگی خارجی به دیگران دارد؟
  ایا فردی تاثیر پذیر است ؟ یا فردی مسئولیت ناپذیر؟
  یا چیزی که از ذهنم دور مانده است؟؟

  با تشکر و سپاس فراوان

  • قبلا هم گفته بودم خیلی درگیر نمادها نشوید. ابتدا تلاش کنید از طریق مقایسه کردن نمادها با هم خط داستانی خواب را بیابید. نمادهای مهم در خواب به انتظار نشستن سارا برای همسرش (توجه یا اضطراب)، کنار خواهر همسرش نشستن و همان چیزی است که شما گفتید: «من چندان که باید نتوانستم دریابم که نقش اینکه ایشون محل سکنی خودشون با خانواده همسرشان را یک جا می دیدند ؛ تعبیرش چه میتواند باشد !!؟» به نظر شما رابطه این سه نماد با هم چیست؟

   • درود

    انگار سارا خانم در موقعیتی هست که همه چیز مربوط به اون موقعیت ظاهرا هست و بر وفق مراده اما هسته اصلی اون موقعیت کمه!!
    موردی که فقدانش از اساس معنای همه چیز را تغییر میده و این منجر به تعجب و اضطراب و تنشش میشه.
    یا
    خودش را در وادی میبینه که دلیل اصلی حضورش در اون وادی وجود نداره !! و همین توجهش را جلب کرده و با عث اضطرابش شده.

   • درود

    عذر تقصیر مرا پذیرا باشید که ایمیلتان را دیر( ساعاتی پس از ارسال پاسخ این تمرینم) رویت کردم (در قسمت اسپم اومده بود) لذا دیر از توصیه تان اگاه شدم.

    .
    خب با این تفاسیر انچه من برداشت میکنم اینه که:
    ۱٫یا سارا خانم جایی را که هست خوش نداره !!

    نه از مکانی که هست راضیه. نه از هم نشینان و معاشرانش.
    به امید ناجی نشسته! عملا هم اقدامی در خور نمیکنه و منفعلانه داره شرایط دشوار اضطراب اور را تحمل میکنه.

    یااینکه…. انتخاب ها و موقعیت های زندگیش بر خلاف میلشه !! و این ها باعث افزایش اضطراب و تنش درونی اش شده.

    ۲٫ یااینکه خانه و خواهر شوهر و فکر امدن شوهر همه حاکی از اینه که ایشون خواسته ای داره و خودش را در موقعیتی میبینه که حس تعلق به رسیدن خواستش را داره. خواهر شوهر هم میتونه در حکم پل اتصال وی به خواسته اش باشه.یعنی سارا خودش را نزدیک و اغشته به انچه مطلوبشه حس میکنه اما مضطربه که چرا به هدف و مطلوبش نمیرسه.(مثل نقاشی که به اشتیاق کشیدن یه سیب در حال استفاده از رنگ هاست.. اما حالا به هر دلیلی عدم توان نقاشی یا عدم مهارت موفق به کشیدن سیب دلخواهش نمیشه)

    باز هم از جوانب دیگه بررسی میکنم و اگر چیزی به ذهنم رسید حتما میام میگم.

    سپاسگذارم

    • سلام، پی گیری شما شایسته تحسین است. اما، مهمترین اصلی که در علم وجود دارد سادگی است. یعنی غالبا فرضیه ای که ساده تر واقعیت را شرح می دهد، امکان صحتش بیشتر است. در رابطه با تعبیر خواب نیز اصل مهم گویابودن است. معما چو حل شود آسان شود. به این مسئله بسیار توجه داشته باشید. اگر تفسیرتان درست باشد، هرکسی با شنیدن آن باید بگوید معما حل شد! ذهنیت خودتان در تفسیر مداخله ندهید. شما شوهر را «ناجی»، «هسته اصلی»، «دلیل اصلی» و… دوست خوبم، ممنون که این قدر ما مردها را تحویل می گیرید؛ اما واقعا چه رابطه ای میان این تفاسیر و همسر وجود دارد؟ تفسیر نماد را از دل داستان خواب بیرون بکشید. البته بعد از بیان این خواسته های درونیتان، به سمت تفسیر درست حرکت کرده اید و به اصل ماجرا نزدیک شده اید: «موقعیت های زندگیش بر خلاف میلشه !! و این ها باعث افزایش اضطراب و تنش درونی اش شده.» از این جمله خوشم آمد. می شود گفت اصل ماجرا را دارید می بینید. در ضرب المثل فارسی داریم: «یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم». حالا سعی کنید پیام خواب را دربیاورید.

 2. لطفا تفسیرتان را درباره خواب زیر بنویسید.
  سارا:
  من پارسال ی خواستگار داشتم که بهم خورد ولی جدیدا شنیدم قراره دوباره بیاد خواستگاریم،چند شب پیش خواب دیدم ک انگار ازدواج کرده بودیم باهم و من رفتم خونه پدریش ک ظاهرا محل زندگیمون همونجا بود ولی شوهرم که همین خواستگارم باشه حضور نداشت و من تنها پیش خواهرش بودم و هرچه منتظرش بودم نیامد. ممنون میشم اگه خوابمو تفسیر کنید چون من این روزا خیلی نگران این مسایل هستم.سپاس فراوان