مسابقه: تعبیر برتر!

خوابدر این صفحه، هر دو هفته یک خواب گذاشته می شود تا دوستان با استفاده از نمادهایی که در سایت آمده، آن را تعبیر کنند. فردی که بهترین تعبیر را ارائه دهد، در کلاس مجازی آموزش تعبیر خواب ثبت نام می شود. (آموزشها رایگان است.)

شما می توانید به تعبیر دیگران امتیاز بدهید یا نظرتان را بنویسید.

برادر با لباس زنانه

ثنا:

خواب دیدم برادرم را در بازار دیدم و به من گفت که می خواهد پیراهن و شلوار بخرد. بعد از خریدن، دیدم لباس زنانه بلند پوشیده است.

 

لطفا تعبیر خود را درباره خواب ثنا در بخش نظرات بگذارید.

۴ نظر

 1. درود و وقت بخیر

  ضمن سپاس از زحمات بی منت شما

  پاسخ سوال مسابقه
  براساس تکنیک پازل معنایی:

  لباس نماد:
  مهیا شدن؛وسیله ای برای محافظت است. لباس انسان را آماده روبرو شدن با شرایط می کند. برای مثال، لباس گرم آمادگی حضور در محیط سرد را فراهم می آورد. در رویا، نماد مهیا یا تجهیز شدن است.

  بازار نماد:

  امکانات و محل دستیابی به هدف است.
  بازار محل عرضه و تقاضاست و هر نوع ادمی و شیئ در آنجااحتمال وجودش هست. نماد بستر تحقق افرینی خواستها و حوایج و نیاز ها و گاه حتی رویاهاست.

  برادر نماد:
  باور و همت. برادر نشان دهنده باور به موضوع و عزم مربوط به آن است.

  لذا با توجه به توضیحات مذکوره خاب از دو بُعد قابل تفسیر است:

  تفسیر از بُعد اول:
  خواب دارد به بیینده اش هشدار می دهد که نیاز دارد اراده خود را تقویت و خود را تجهیز کند با توسل به عقل خویش! و در راه انتخاب هدفش برای کامیابی باید باتکیه برعقل خویش با پشتکاری استوار بماند و از ان مهمتر بستر مناسب برای رسیدن به هدف را باز شناسد و حال که امکانات برای وی فراهم است بجای در پیش گرفتن هوس های زودگذر و احساسات با منطق خود را از خطا ها و تضاد ها محافظت کند.
  یا

  بیننده خواب خود درک میکند که نیاز هست برای رویارویی با مسائلش همت خود را تقویت کند و باید امادگی لازم در خودش را ایجاد کند و به نحوی خود را مجهز رویایی با مسائل پیش رویش کند (یاباید همت و باور خود را تقویت کند)و مسیرمحقق شدنش را میشناسد اما متاسفانه بیشتر پیرو احساسات خویش است و از این روست که نهایتا خود را در منظر ضعف و سستی درمیابد.

  تفسیر از بُعد دوم:

  خواب چنین هشداری را برای برادر بیننده اش می دهد وی چنان که باید قادر نیست از خودش محافظت لازم در برابر مسائل و مشکلاتش کند!
  و برادرش گرفتار است و امادگی روبرویی با مسائلش را ندارد و ایشان باید به وی کمک لازم را بکند تا شاهد رنج شو ضعف وی نباشد.

  والله العالم

 2. برادر ایشون به دنبال بخش زنانه هویت خود درجایی بیرون از خود (یعنی بازار) است و خب از انجایی که در جایی اشتباه به دنبال آن میگردد انتخاب او باعث تعجب بیننده خواب شده… البته من فکر می کنم که این تعبیر به خود بیننده خواب برمی گردد، یعنی برادر خواب بیننده نمادی از خود خواب بیننده است…

 3. سلام، روز خوش
  پیراهن و شلواری که برادرشون قصد خرید اون رو دارند به عنوان هدفی هست که برای اون برنامه ریزی شده و در مورد چند و چون اون تصمیم گیری میشه. برادر در تصمیم برای انتخاب این پوشش و محل تهیه آن درست عمل کرده اما در نهایت و موقع عمل به برنامه و در مرحله رسیدن عملی به هدف،به تمام مراحل طی شده پشت میکنه و تصمیم عجولانه و غیر منطقی دیگری میگیرد که با خودش هیچ تناسبی ندارد و همه چیز خراب میشود: مردی با لباس زنانه.
  شاید این خواب به بعدی از وجود ایشون اشاره میکنه که به تصمیم گیری هاشون و هدف گذاری هاشون توی زندگی مربوط میشه. اول باید هدف رو درست نشونه گرفت و بعد تصمیم برای رسیدن به هدف و اجرای اون.
  با تشکر

 4. کوششی که برای حفظ حیثیت و ابروی خویش یه عمل می اوریم در خوابها به صورت پیراهن و پوشش ظاهر میشود.
  بازار نیز محل انتخاب است .
  برادر میخواهد به خواهر بفهماند که در حیطه حیثیت و ابروی خویش دست به انتخاب و تصمیاتی زده و رازی دارد . در صحنه بعد دیدن برادر با لباس زنانه به بیننده خواب این را میرساند که این موضوع مربوط به بعد زنانه برادر است . میتوان لباس زنانه را به احساسات و عواطف برادر تشبیه کرد و لباس مردانه را به بعد خشن و منطقی و فارغ از احساس .
  🙂